ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Який мир виторгує Порошенко

Заява прес-служби Порошенка про мир на Донбасі – не більш ніж мильна бульбашка. На жаль
Depo.Влада
3 вересня 2014 18:56
ФОТО: depo.ua
Який мир виторгує Порошенко
Який мир виторгує Порошенко

Сьогоднішня заява прес-служби Президента України про те, що він домовився з Путіним про режим припинення вогню, - це не більш ніж чергова декларація. Поява її саме сьогодні - це демонстрація всьому світу, що Україна не збирається змінювати позаблоковий статус і не збирається йти в НАТО (нагадаємо, що це одна з основоположних вимог РФ, а завтра має відбутися саміт НАТО в Уельсі), пише «Деловая столица».

Заява прес-служби, яка сповістила про домовленість безстроково припинити вогонь, - це лише прикра помилка, які трапляються в усіх країнах світу (як тут не згадати, що через помилку перекладача розпочалося вторгнення Хусейна в Кувейт, а через помилку одного відомого американського журналіста заживо поховали Буша-старшого, коли той був президентом).

Для того, щоб відповісти на запитання, чи виторгує Порошенко мир і на яких умовах, ми маємо відповісти на інше досить просте: за яких умов Путін може погодитися на мир саме зараз? Відповідь на це запитання теж дуже проста: мир йому може бути потрібен на короткий проміжок часу, якщо він справді боїться введення нового рівня санкцій. Поки що єдине, що справді могло б його налякати, - так звана заборона валютних операцій, простіше кажучи, ті санкції, які свого часу були застосовані до Ірану. Теоретично США може ввести такі санкції, і до них Путін поки що не готовий. Тому, знову ж таки теоретично, він може взяти паузу на один-два місяці, щоб підготуватися до цих санкцій, або зробити все, що від нього залежить, щоб такі санкції не були прийняті. Але наразі все вищесказане - це теоретичні роздуми. Адже не слід забувати, що Путін керується логікою: не такі ці санкції і страшні - якщо Іран стільки років міг з цим боротися, то РФ зможе довший час не звертати на них увагу. Проблеми 100 тисяч найбагатших росіян - це проблема цих людей. За великим рахунком, він зацікавлений у знищенні свого середнього класу.

Інша причина припинення вогню, яка може задовольнити Путіна, - повна капітуляція Порошенка. Але це навряд чи трапиться. В усякому разі зараз.

Путін не може зупинитися зараз - йому потрібні ширші території і потрібно, щоб Україна стояла на колінах. Відносно рівноправне перемир'я йому не потрібне. Виходячи з цієї логіки, поки що не віриться, що РФ піде на деескалацію конфлікту. Максимум, на що ми можемо розраховувати, - тимчасове перемир'я, якщо воно з якихось причин буде потрібне Путіну.

Тепер щодо плану Путіна.

«Перше - це припинити активні наступальні операції Збройних сил, збройних формувань ополчення південного сходу України на донецькому і луганському напрямках».

«Друге - відвести збройні підрозділи силових структур України на відстань, що виключає можливість обстрілу населених пунктів артилерією і всіма видами систем залпового вогню».

«Третє - передбачити здійснення повноцінного та об'єктивного міжнародного контролю за дотриманням умов припинення вогню і моніторингу обстановки, що створюється таким чином у зоні безпеки».

«Четверте - виключити застосування бойової авіації проти мирних громадян і населених пунктів у зоні конфлікту. Далі - організувати обмін осіб, які насильно утримуються, за формулою «всіх на всіх» без будь-яких попередніх умов».

«Шосте - відкрити гуманітарні коридори для пересування біженців і доставки гуманітарних вантажів у міста та інші населені пункти Донбасу - у Донецьку та Луганську області».

«І, нарешті, сьоме - забезпечити можливість направлення в постраждалі населені пункти Донбасу ремонтних бригад для відновлення зруйнованих об'єктів соціальної та життєзабезпечуючої інфраструктури, надання їм допомоги».

У перекладі на людську мову це означає, що Донбас перетворюється на чорну діру.

Тут не сказано жодного слова про кордон і хто його контролюватиме. Не сказано про те, що після припинення вогню терористи вимагатимуть найширшої автономії. Не сказано про те, що терористи мають скласти зброю. А що означає заборона на політ бойової авіації? Це такий собі капкан, у який буде затягнута Україна для того, що Путін отримав перепочинок і перегрупував сили для подальшого вторгнення.

Тому поки що, на жаль, про мир говорити зарано.