Хомчак сказав, які зміни потрібні Генштабу ЗСУ

Впродовж минулих років низку структурних підрозділів було приведено у відповідність до структури, прийнятої у штабах НАТО, а зараз необхідно завершити повну структурну перебудову Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ)

Про це повідомив начальник Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) Руслан Хомчак в інтерв’ю виданню "Телеком", передає Depo.ua.

"Загалом усі заходи стосовно переведення як Генерального штабу ЗС України на J-структуру, так і органів військового управління оперативної ланки на J (G, A, N)-структури будуть завершені до кінця 2020 року", – наголосив він.

Водночас, за словами Хомчака, нині готуються пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів, які забезпечать введення впродовж 2020 року окремих посад головнокомандувача ЗС України та начальника Генерального штабу ЗС України, а також набуття Генеральним штабом ЗСУ та іншими органами військового управління спроможностей у складі J (G, A, N)-структур.

"Також до кінця 2019 року передбачається завершити формування нових командувань (Командування військ зв’язку та кібербезпеки, Командування сил підтримки), які дозволять позбавити Генеральний штаб невластивих функцій. Планується впровадити нову, вдосконалену, організаційно-штатну структуру Об’єднаного оперативного штабу та продовжити подальшу його трансформацію в Командування об’єднаних сил (протягом 2020 року)", – розповів він.

Окрім того Хомчак наголосив на ще одному важливому аспекті – продовженні автоматизації процесів оперативного (бойового) управління та адміністративної діяльності.

Пріоритетами за цим напрямом є:

  • автоматизація процесів керівництва та управління військами;
  • управління авіацією та протиповітряною обороною;
  • автоматизація обліку особового складу та управління персоналом;
  • управління ракетними військами й артилерією;
  • управління веденням військової розвідки;
  • управління логістичним забезпеченням;
  • управління оборонними ресурсами.

"У рамках удосконалення систем управління основна увага приділяється питанням відокремлення функцій генерування від функції застосування. Матрицею Стратегічного оборонного бюлетеня України визначено строк виконання зазначеного завдання до кінця 2020 року. На цей час функції генерування вже покладено на командування видів і родів військ (сил) та частково – на Генеральний штаб", – сказав він.

Також начальник Генштабу зауважив, що "функцію застосування військ (сил) покладено на Об’єднаний оперативний штаб, який нині реалізує це в операції об’єднаних сил".

"Водночас, відповідно до діючого законодавства за Генеральним штабом зберігається функція стратегічного керівництва силами оборони в разі повномасштабної агресії. За командувачами видів залишено повноваження з проведення видових операцій поза межами відповідальності командувача об’єднаних сил", – розповів він.

"Щодо можливих змін форм ведення бойових дій. На цей час у національній теорії та практиці збройної боротьби залишаються раніше прийняті форми ведення операцій та бойових дій. Разом із тим, у ході проведення оборонного огляду, відповідно до імовірних сценаріїв виникнення та розвитку ситуацій воєнного та гібридного характеру, опрацьовані відповідні варіанти застосування військ (сил), триває розробка їхніх завдань. За результатами цієї роботи, за потреби, будуть уточнені форми застосування військ (сил)", – підсумував Хомчак.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme