Які санкції можуть зняти з Росії після повернення Савченко

Повернення Савченко в Україну дало черговий поштовх розмовам про можливість пом'якшення антиросійських санкцій

Журналіст відділу «Світ»
Які санкції можуть зняти з Росії після п…

При тому всі, від кого насправді залежать секторальні санкції проти Росії, наче висловились за їх збереження.

Звільнення Савченко — це, звичайно, частина виконання Мінських угод. Лишилось лише звільнити всіх решту заручників, припинити вогонь, вивести війська та техніку і провести вибори за українським законодавством — констатував держсекретар США Джон Керрі. Тоді й санкції можна буде скасовувати.

“Економічні санкції проти Росії Євросоюз не скасує, поки не будуть повністю виконані Мінські угоди” - написав у Твіттері президент Європейської ради Дональд Туск

“За умов збільшення кількості обстрілів з боку бойовиків санкції проти Росії не можуть бути ні скасовані, ні пом'якшені", - заявив президент Європарламенту Мартін Шульц.

З іншого боку, демонстрація “путінського милосердя” вимагає певного широкого жесту у відповідь. Для того, принаймні, щоб чоловічок із Кремля не міг публічно і голосно говорити про свій “жест доброї волі”, який ніхто не оцінив.

Тому Україна і світ цілком можуть піти назустріч побажанням російського президента. Але для цього достатньо буде скасувати персональні санкції проти тих громадян РФ, які були причетні до процесу над Савченко — але не порушували інші українські закони.

Наприклад, дозволити в'їзд в ЄС особам на кшталт Степаненка Леоніда Олександровича та Черниш Євгенії Сергіївни, котрі є суддями Донецького міського суду Ростовської області РФ. Чи навіть самому Хайбулаєву Алі Салахудіновичу — який у тому ж суді працює головою. Якщо вони не причетні до інших порушень прав людини, звичайно.

Натомість всі решту санкції — головно секторальні — жодному перегляду не підлягають з абсолютно очевидних причин.

У подібний спосіб можна продемонструвати путінському електорату, що “переграти” ситуацію на користь якщо й не миру, то примирення, можливо завжди. Треба тільки не обмежуватись звільненням заручників. Потрібно зупинити війну, вивести війська, фінансово (бодай частково) компенсувати руйнування Донбасу. Ну і судити військових злочинців, які спричинились до загибелі людей, яких не оживиш. Без цього — перемир'я не стане миром ніколи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme