Які є види систем вентиляції

Вентиляція – це організований повітрообмін в приміщенні. Без припливу свіжого повітря в приміщення неможливо створити сприятливе середовище для комфортного перебування людини.

Вибираючи систему вентиляції, варто враховувати бажаний рівень поєднання вологості і температури в приміщенні. Слід враховувати, що будівлі різного призначення мають свої показники мікроклімату, тому слід розглянути різні види систем вентиляції.

Які є види систем вентиляції?

Оскільки вентиляція охоплює великий комплекс обладнання, існує багато різних видів вентиляційних систем. Вентиляція поділяється за різними аспектами:

1) Згідно типу циркуляції повітря:

  • природня вентиляція;
  • механічна вентиляція.

2) Згідно призначення вентиляційної системи:

  • припливна вентиляція;
  • витяжна вентиляція;
  • припливно-витяжна вентиляція.

3) По способу прокладання повітропроводів:

  • канальна;
  • безканальна.

4) По місцю дії:

  • місцева;
  • загальнообмінна.

5) По додаткових функціях:

  • вентиляція з підігрівом;
  • з фільтрацією;
  • з зволоженням чи осушенням повітря.

Виконується вентиляція у Львові та й по всій Україні для кожного об’єкту індивідуально, тільки досвідчений спеціаліст може визначити, який тим вентилювання для вашого будинку є найбільш доцільним, економічним і ефективним.

https://tion.ru/wp-content/uploads/2016/09/005.jpg

Природна і механічна вентиляція

Природня вентиляція – це вентиляційна система, яка не укомплектована електрообладнанням, а працює за рахунок різниці температур, тиску зовнішнього повітря та повітря в приміщенні. У природній вентиляції витяжка здійснюється за допомогою вертикальних каналів, які встановлюються на кухні та в санвузлі. Приплив свіжого повітря повинен виконуватись через нещільності в дверях, віконних отворах та через будівельні конструкції.

Ефективність роботи природньої вентиляції дуже залежить від зовнішніх факторів:

  • температури повітря;
  • вологості;
  • вітрового тиску.

Крім цього під час експлуатації повітропроводи забиваються пилюкою, сміттям, а приплив повітря значно погіршується за рахунок щільності сучасних будівельних матеріалів.

В механічних система вентиляції використовується спеціальне обладнання (вентилятори), які дозволяють переміщати розрахункову кількість повітря на задану відстань, а при необхідності повітря можна додатково нагріти, зволожити чи осушити. Такі системи вентиляції здатні підтримувати необхідний повітрообмін в приміщенні не залежачи від погодних умов.

На даний час досить час використовують змішану вентиляцію, тобто одночасно природня і механічна система вентиляції. В таких система частіше у витяжних каналах встановлюють вентилятори, які видаляють забруднені маси із санвузла, чи кухні. А приплив повітря здійснюється природнім чином. Для ефективного припливу повітря можна встановити припливні клапани, які працюють за рахунок різниці тиску та температури.

https://xn––7sbeb3bupph.xn–p1ai/800/600/https/gidroguru.com/wp-content/uploads/shema-ventilyatsionnoy-sistemy-ofisnogo-pomescheniya-600x419.jpg

Припливна, витяжна і припливно-витяжна вентиляція

Припливна система вентиляції – це система, які служить для подачі свіжого повітря до приміщення. Припливне повітря, як правило, піддається спецобробці (очищенні, нагріванні, зволоженні на ін.) за допомогою додаткового обладнання.

Витяжна система вентиляції видаляє з приміщення забруднене відпрацьоване повітря. В більшості випадків у будинку передбачається і витяжна і припливна система вентиляції, при чому їх продуктивність повинна будити збалансована. Такі системи є найбільш ефективним, при їх використанні в приміщенні створюється всі необхідні умови мікроклімату.

В системах припливно-витяжної вентиляції доцільно використовувати рекуператори, за допомогою яких можна зекономи достатню кількість теплової енергії.

Для того щоб встановити будь-який тип вентиляційної системи слід звернутись до кваліфікованих фахівців, які підберуть вам найбільш доцільніший варіант вентилювання вашого будинку

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme