Яке майбутнє навіщували Україні Герус, Арахамія і Корнієнко

Останні дні знаменувалися низкою резонансних заяв від лідерів партії "Слуги народу" і представників "Зе-команди"

Журналіст відділу "Життя"
Яке майбутнє навіщували Україні Герус, А…

Depo.ua згадує і аналізує найгучніші висловлювання представників найбільшої партії в новообраному українському парламенті. 

1. "Вибрати прем’єр-міністра через рекрутерів об’єктивно неможливо. Тому що це демократія, в країні владу обирав народ, він обирав президента і партію. Партія формує коаліцію і висуває прем’єр-міністра. Це не має бути політик в класичному розумінні цього слова, бо у нас прем’єр-міністри часто починають створювати свої партії і будувати власний політичний імідж. Нам потрібна людина, яка буде ефективно проводити реформи, які суспільство буде відчувати в реальному житті", - заявив представник президента в уряді Андрій Герус в інтерв'ю РБК-Україна.

Що це може означати?

Практично Герус повторює слова Володимира Зеленського.

"Я вважаю, що ця людина повинна бути абсолютно професійним економістом, не повинно бути ніяких політичних рішень", - сказав президент на брифінгу.

"Я б дуже хотів, щоб це була абсолютно незалежна людина, яка ніколи не була ні прем'єр-міністром, ні спікером, ні лідером якої-небудь фракції. Я бачу таку людину. Чесно вам скажу, вже проводжу консультації. Маю на це право і хочу мати бачення з деякими людьми", - додав він. 

(Цю світлину опублікував на Facebook сам Владисла Рашкован з підписом "Був радий зустріти друзів у Києві", вірогідно, намагаючись розігнати підозри щодо жорсткого протистояння між потенційними кандидатами) 

Слова ж Геруса не звужують список кандидатур, які раніше обговорювалися у ЗМІ, - Владислав Рашкован, Олександр Данилюк, Андрій Коболєв, Айварас Абромавичус, Олексій Гончарук … 

Але у певному сенсі підводить суспільну думку до позитивного сприйняття того факту, що у новоспеченого прем'єра може бути доволі лаконічне портфоліо у політиці. Оскільки вже зараз "Слузі народу" перепадає наприклад, через те, що партія провела у парламент чимало безробітних, та й загалом політичний досвід є у меншості партійців, такі заготовки йдуть на користь. 

У контексті сказаного Коболєв та Рашкован видаються більш вірогідними кандидатурами, ніж теоретичні конкуренти, які вже мають досвід роботи в уряді. Як, втім, і Олексій Гончарук, що мав статус лише радника міністра. 

2. "Швидше за все, (Руслан Стефанчук) буде на посаді віце-спікера, він близький до законодавчої роботи, а тут потрібна координаційна робота", - сказав один з лідерів "Слуги народу" Давід Арахамія в інтерв'ю Obozrevatel

Також зазначив, що спікером, на його думку, буде Дмитро Разумков. 

Що це може означати?

Якщо слова Арахамії - не спонтанний прогноз, а хід у політичній грі, політик, знову ж таки, намагається застовпити у суспільній свідомості саме себе як голову фракції. Потенційним конкурентам пропонує більш ласі посади. 

Таким чином Арахамія частково підкреслює свою репутацію як миролюбивого партійця, який може бути зручний для Зеленського у питанні проведенні своїх рішень у парламенті, де у його "Слуги народу" є більшість, але аж надто велика, аби залишатися монолітною. 

Нагадаємо, що раніше нардеп-мажоритарник, а також журналіст і блогер Олександр Дубінський різко висловився щодо Арахамії в одному зі своїх відеозаписів. 

У ролику при згадці Арахамії Дубінський зазначив : "Що стосується Арахамії, то х*й його знає, звідки він там узявся. Це те ж саме, що в "Ашан" зайти і вибрати собі там лідера фракції", – зазначив Дубінський. 

3. "У нього (Михайла Радуцького) є своє бачення того, як краще реалізувати реформу. Можливо, він знайде необхідний формат (...) У нього точно є своє бачення, як краще реформувати сферу охорони здоров’я", - сказав голова виборчого штабу "Слуги народа" Олександр Корнієнко

Що це може означати?

У президента клініки "Борис" є доволі високі шанси на міністерське крісло.  Втім, публічно однопартійці навряд чи братимуть відповідальність на його вчинки, посилаючись на особливе "бачення" урядовця. Тренд, заданий Зеленським ще під час передвиборчої президентської кампанії - мовляв, я не знаю, я не експерт, давайте запитаємо у моїх експертів. В принципі, зручний спосіб сконцентрувати потенційний гнів українців на одній людині, замість проектувати на всю партію. 

4. "Таким (хамським) він може здатися людям, які виросли десь в інститутах шляхетних хлопців чи дівчат. Коли ти маєш справу з людьми, які цілеспрямовані, може здатися, що вони не звертають увагу на твої потреби. Але насправді – просто відстоюють свою ціль", - прокоментував Корнієнко стиль поведінки Андрія Богдана. 

Що це може означати?

У "Слузі народу" вчаться виправдовувати не зовсім коректні способи комунікації з колегами та електоратом. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme