Яка нова коаліція ухвалюватиме зміни до Конституції

Ухвалення держбюджету фактично реалізувало переформатування більшості у ВР та відтермінувало перевибори парламенту

Яка нова коаліція ухвалюватиме зміни до…

Учорашня епопея з ухваленням бюджету дає всі підстави говорити про кінець коаліції, а отже і парламенту, але робити остаточні висновки дещо зарано. Завдяки неформальному переформатуванню коаліції можна прогнозувати, що президенту Петру Порошенку вдасться таки назбирати 300 голосів для проведення конституційної реформи.

Попри те, що ані "Самопоміч", ані "Батьківщина" не проголосували вчора за бюджет, очікувати їх офіційного виходу з коаліції не варто. Водночас дане голосування показало готовність голосувати за рішення більшості з боку депутатських груп "Воля народу" та "Відродження", а також значної частини позафракційних. Також існують дуже реальні можливості добирати необхідну кількість голосів завдяки "Опоблоку", який хоч і не дав за бюджет жодного голосу, був налаштований до бюджету цілком позитивно. Особливо мова йшла про "ахметівську" групу, якій дали можливість зберегти схеми на енергетичному ринку.

Втім, у всій цій історії дуже хитро зіграв Олег Ляшко, який лавірував, в сподіванні получити "золоту акцію". І він її таки отримав, коли мало не в останній момент "Самопоміч" вирішила "кинути" всіх і відмовилася від голосування. Можна лише припускати мотиви партії Садового: вочевидь, мова йшла про бажання все ж таки відправити Верховну Раду на перевибори. Втім, швидкі переговори – і низка проектів, які цікавлять Ляшка, отримали фінансування. Зокрема Ляшко отримав 300 млн у бюджеті на завод пожежних машин на Чернігівщині.  Крім того, Ляшку віддали 500 млн грн для агентства стимулювання експортерів, і ще 200 - на закупівлю мамографів. Адже для піару теж потрібні гроші. Тепер Ляшко виявився на коні, і фактично повернувся до більшості. Чи буде він формалізовувати стосунки з коаліцією, з якої кілька місяців тому втік, питання – відкрите. Як би там не було, але 20 голосів зайвими не бувають.  

Фіаско вся ця історія завершилася для "Батьківщини", яка, як і "Самопоміч", намагалася підставити підніжку більшості, виступивши проти бюджету. По-перше, тим самим у бюджеті про забаганки Юлії Тимошенко забули. По-друге, бажані вибори знову опинилися під великим питанням. Адже ані "Самопоміч", ані "Батьківщина" навряд чи формально виходитимуть з коаліції, побоюючись отримати негатив в очах суспільства. З іншого боку реальний кістяк більшості виглядатиме наступним чином: БПП, НФ, Радикальна партія Ляшка, "Відродження", "Воля народу", частина позафракційні та ситуативно "Опоблок".

З огляду на ці пертурбації можна вже в січні очікувати переформатування Кабміну: нова неформально більшість повинна бути підкріплена представництвом у виконавчій владі. Звісно, відкритих представників "Відродження" чи "Волі народу" ніхто в Кабмін не відправить, проте потрібні люди на потрібних посадах, нехай і не міністерських, обов'язково з'являться.

Після цього варто чекати на те, що президент все ж таки зуміє в решті-решт проштовхнути через парламент ухвалення Конституції: конфігурація парламентської більшості, в принципі, дозволяє про це говорити. А там буде видно: загалом, враховуючи швидкоплинність і непередбачуваність української політики можна прогнозувати, що протягом наступних півроку на нас очікує період відносного спокою. В усякому разі про нові вибори поки деяким охочим варто забути…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme