Самотність Зеленського: Хто насправді впливає на президента

Чутливість президента до різних впливів стає злоякісним фактором ухвалення державних рішень

Самотність Зеленського: Хто насправді вп…

З різних кутів політичного рингу дедалі сильніше звучать заклики до Володимира Зеленського вдатись до кадрової хірургії і призначити нарешті відповідальних за всі провали. Звісно, в цьому хорі найбільш злагоджено звучать голоси тих, хто у мутній кадровій чехарді планує зловити собі якісь кар'єрні перспективи.

Зеленський нині оточений великою кількістю джерел інформації. І кожне з них намагається схилити президента до вигідних саме йому рішень. Натомість відчувається, що Зеленський перебуває у певному цейтноті, коли правильне рішення ніби вже є відчутним, але в останній момент вислизає з рук. Схоже, що президент, після валу зрад і підстав, перестає вірити не лише у людей довкола, а й у власну прозорливість і здатність ухвалювати ефективні рішення. 

Водночас не можна не визнати, що потреба якось вирулювати з критичної ситуації справді назріла. І якщо знайти рішення не вистачить волі у президента, то вихід знайдеться сам собою. Хоч і може виявитись аж надто болісним як для самого Зеленського, так і для всієї країни, пише Depo.ua.

Спадок Богдана

Виглядає так, що навколо президента утворилася певна інформаційна чорна діра, коли в нього на вухах висять кілька різних джерел інформації. Але сам Зеленський в цій какофонії ніяк не може знайти раціо: замість того, аби ухвалювати самостійні рішення, він кидається у різні боки, притуляючись то до однієї, то до іншої системи координат. 

Появу таких комунікаційних ускладнень можна пов'язати з від'їздом з Банкової колишнього керівника ОП Андрія Богдана, у часи якого президенту було, здається, значно простіше реагувати на виклики і ухвалювати рішення. Була проста і зрозуміла йому реальність. Зеленський жив у дбайливо створеному для нього зручному світі.

Богдан фактично тримав у своїх руках всі інформаційні потоки, що входили в ОП і виходили звідти. Завдяки контрольованим зливам через партнерські телеграм-канали, керівник ОП мав можливість впливати на загальну інформаційну картину. Адже створений ним інформаційний дефіцит сприяв тому, що новинний політичний простір країни складався з двох речей: вкинутих самим Богданом інсайдів та різноманітних домислів.

Для президента ж Богдан формував окрему інформаційну картину, яка з одного боку давала можливість Зеленському перебувати в уявленні, що він керує ситуацією. А з іншого - спонукала його до ухвалення продиктованих головою ОП рішень.

Таке марево навколо Зеленського призвело до багатьох, як сьогодні з'ясовується, неефективних рішень. В першу чергу - кадрових. Кабмін виявився розплідником "соросят" і "порохоботів", генпрокурор демонструє явну правоохоронну імпотенцію, голова СБУ опинився під впливом незрозумілих "конторських динозаврів", губернатори через одного - прагматичні рішали.

Коли не стало Богдана - ніби відкрилася інформаційна скриня Пандори і потоки стали безперешкодно витікати з органів влади. А президент, у свою чергу, нарешті, почав виходити з навіяної на нього летаргії і почитувати перед сном різноманітні телеграм-канали. В тому числі і Шарія, який є маркером настроїв аудиторії Сходу та Півдня. 

Самотність Зеленського

Інформаційна відкритість, яка дозволила суспільству і президенту нарешті почати бодай якось бачити одне одного, можна віднести до заслуг Єрмака. А можна - і до його провалів. Адже поки що не відомо, якими будуть наслідки такої несамовитої відкритості.

Поки що ми спостерігаємо за тим, як провали влади спливли на поверхню. І витягли з собою цілком очікуване і очевидне падіння рейтингів влади вцілому і голови держави зокрема.

Триває і досить неприємний процес, коли від Зеленського відвалюються великі шматки людей, до яких він в якійсь мірі дослухався і чиєю близькістю дорожив. У цей список болісних втрат можна, окрім того ж Богдана, записати і лікаря Комаровського, який доволі відверто і однозначно оцінив перші результати правління Зеленського. І Андрія Пальчевського, телеведучого і власника Eurolab'у, якому Зеленський колись довірив свої передвиборчі аналізи, а тепер змушений слухати неприємні висновки про свої "досягенення". 

Володимир Зеленський зараз перебуває на етапі усвідомлення, що йому так і не вдалося створити те, що в його уяві укладається у поняття "національна ідея". І ніякого 0ne Voice policy, коли є велика ідея і всі рухаються єдиному напрямку, немає. Є лише суцільна омана у вигляді топ-100 "успіхів" Гончарука, неймовірних митних "досягнень" Нефьодова, величезної діри в бюджеті та безпорадності перед наближенням коронавірусу зі Скалецькою, що сховалася у Нових Санжарах. А адекватними виглядають лише суперечливі Аваков та Дубілет. Що також є певним діагнозом.

В цій ситуації Зеленський є жертвою, адже фактично його обманюють всі довкола. Обманював Богдан, обманює Гончарук, обманюють Коломойський з Ахметовим та Пінчуком, які перетягують Зеленського як канат. Не виключено, що обманює і Єрмак, який обіцяє Зеленському успіх на Донбасі та на майбутніх місцевих виборах. 

Як би там не було, але дедалі очевиднішою стає самотність президента перед викликами, що постають мало не щодня. Він зрозумів, що не може довіряти судженням та порадам свого найближчого оточення. І від того - шарахання у бік витягнутих з нафталіну Тігіпка чи Хорошковського. Але це - звичайна паніка, яка ні до чого доброго не призведе. Рано чи пізно президенту доведеться усвідомити: якщо він хоче щось зробити добре, то має робити то власноруч. А всі ці спроби на когось покластись - суть передумови для наступних провалів.

Йдеться не про те, що президент має занурюватись у рутину прем'єрської чи генпрокурорської роботи. Йдеться про необхідність почати довіряти самому собі і своїм відчуттям, а не слухати недолугі поради меркантильного оточення. Бо якщо вже 73% вирішили, що Володимир Зеленський здатний ухвалювати здорові і адекватні рішення, і більше половини з них продовжують в це вірити, то й самому обраному варто перестати сумніватись у власних здібностях.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"