Як з Новинського ліпитимуть "бандерівця"

Заради збереження своїх статків наші політики та бізнесмени готові перефарбовуватися у будь-який колір. Доходить до того, що представникам "п’ятої колони" доводиться застосовувати проукраїнську риторику заради певної мети
Depo.Влада
9 листопада 2016 13:00
ФОТО: depo.ua
Як з Новинського ліпитимуть "бандерівця"
Як з Новинського ліпитимуть "бандерівця"

Повернення олігарха-депутата Вадима Новинського з Афону в Україну було сприйнято суспільством мало не як сигнал до того, що колишній росіянин вже убезпечив себе в Києві від неприємностей. При цьому, мало хто звернув увагу на те, що останнім часом Новинський змінив риторику, яка стала несподівано проукраїнською. Під час коментування теми е-декларування олігарх у стилі Ляшка розлютовано заявив, що в Україні йде війна, а чиновники, мовляв, набивають грошима кишені. Для опоблоківця така заява – на кшталт подвигу. Тим паче, що сам Новинський завжди сам термін "війна" у своїх коментарях завжди старався обійти десятою дорогою.

На те, що Новинського відбілюють, стало дуже схоже після того, як на одному з ефірів депутат від БПП Дмитро Білоцерковець, який, нагадаємо, сам родом з окупованого Севастополя, виступив мало не особистим агітатором Новинського, який, нагадаємо, свого часу успішно обирався до Верховної Ради саме в цьому місті. За словами Білоцерковця, у Севастополі Новинський нібито допомагав організовувати Євромайдан. Яким саме чином він це робив, Білоцерковець не пояснив. Як і те – з якого дива депутату-"регіоналу" допомагати "майданівцям".

Навіщо ж з Новинського вирішили ліпити патріота та мало не "бандерівця"? На це є три причини. По-перше, зараз під час можливого зняття депутатської недоторканності у зв’язку з церковною справою Новинському треба максимально знизити градус негативу до себе. От тепер і розповідають про Новинського-"ветерана Майдану"…

По-друге, не варто забувати про те, у його давнього бізнес-партнера Ріната Ахметова протягом останнього часу спостерігається певне охолодження відносин з однією з башт Кремля. Зокрема, подейкують про серйозний конфлікт головного олігарха України з помічником Путіна Владиславом Сурковим через "донбаські" справи. Не виключено, що таким от цікавим чином Новинський передає привіт деяким кремлівцям.

Третій резон такого "українофільства" від депутата-олігарха – це бізнес. Справа в тому, що з рук Новинського уходить судобудівний завод "Океан" в Миколаєві, який до того, подейкують, був штучно доведений до банкротства. Зараз менеджери з оточення Новинського розповідають: зрада, "Океан" хочуть віддати росіянам. Це при тому, що по факту завод і так належить компанії Wadan Yards, головним власником якої є Віталій Юсуфов, син члена ради директорів "Газпрому" Ігоря Юсуфова, і який свого часу і запросив "Смарт-холдинг" для участі в управлінні своїми активами.

Поки ж Новинський чекатиме голосування у Верховній Раді, гордо випинаючи свою густу бороду, і розповідаючи про те, що саме він боровся з "зеленими чоловічками" в Криму. Зрозуміло, що навряд чи хтось в це повірить, але прогин може бути зараховано.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада