Як Кличко завадив Садовому стати мером всія України

Мер Львова і, за сумісництвом, лідер "Самопомочі" Андрій Садовий, здається, так і не отримає бажану посаду очільника Асоціації міст України
Depo.Влада
22 січня 2016 15:46
ФОТО: depo.ua
Як Кличко завадив Садовому стати мером всія України
Як Кличко завадив Садовому стати мером всія України

Асоціація міст України, яка була заснована ще на зорі Незалежності протягом років свого існування успішно перетворилася на хоча і непублічний, але певною мірою впливовий політичний ресурс. Адже дане об’єднання виступає лобістом територіальних громад у центральних органах влади, часто оголошує та допомагає отримати гранти на різноманітні міські проекти. В результаті, директор Асоціації – вельми поважна особа, а інші мери хочуть з ним дружити.

За часів Януковича на цю "точку зборки" посадили мера Кривого Рогу Юрія Вілкула. Подейкують, тоді йому допомогло лобі Ріната Ахметова. Тепер настав час для заміни Вілкула-старшого.

Вже завтра АМУ, за даними depo.ua, обиратиме нового голову. Питання з кандидатурою уже вирішено - мери більшості міст готові підтримати свого столичного колегу Віталія Кличка. Чому не той же Вілкул? По-перше, для нинішньої влади він – чужий. По-друге, його переобрання одразу призвело б до чергових скандалів. Після історії з виборами у Кривому Розі Вілкулу було б краще взагалі не відсвічувати. Схоже, що у Юрія Вілкула одне завдання: зараз тихенько забезпечити собі перемогу на перевиборах і знову стати мером.

Варто зазначити, що Віталій Кличко не сильно й хотів очолювати АМУ. Втім, партія сказала "треба", і довелося меру столиці брати на себе ще одну ношу.  Окрема проблема  в тому, що це місце дуже хотів мер Львова Андрій Садовий, який давно має загальноукраїнські політичні амбіції і для якого ця посада, окрім, звісно, піару, дала б більше можливостей налагоджувати контакти з місцевою владою у всій України.

Але Садовий, партія якого чи то в коаліції, чи то в опозиції, - це не надто зручний кандидат для більшості міських голів, які завжди воліли дружити з владою. І хоча для Кличка посада директора Асоціації, швидше, почесна сінекура, головне завдання владою досягнуто – сплутано карти латентному опозиціонеру, і майбутньому головному конкуренту Порошенка, який чекає на вдалу годину, коли можна буде вивести "Самопоміч" з коаліції, а самому стартувати на президентській кампанії. Завдання Банкової, у свою чергу, полягає у тому, щоб Садовий пішов на вибори з порожніми руками… 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада