Яценюк розпочинає прощальну прем'єрську гастроль

Ідеї, озвучені Арсеніем Яценюком на засіданні Кабміну, виглядять як намагання піти не "камікадзе", а "покращувачем" життя, якому так і не дали розвернутися

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Яценюк розпочинає прощальну прем'єрську…

Сьогодні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час засідання Кабміну видав кілька несподіваних заяв, які мають отримати позитивні відгуки у суспільства. Так, головними "гвіздками" засідання стали ідеї зі скасуванням ввізного мита на вживані автомобілі (окрім російських) та підвищення соціальних стандартів для населення. Ще одним подібним меседжем стало доручення Міністерству економічного розвитку та торгівлі внести до санкційного списку України російські нафтопродукти.

Схоже на те, що відчуваючи, що вже досить скоро з крісла прем'єра таки доведеться піти, Яценюк намагається навіяти суспільству тезу: зараз, після тяжких років, нарешті почалося покращення, але на жаль, Яценюк уходить у відставку і надалі може відбутися погіршення ситуації. Задля того, щоб встигнути ще раз нагадати про себе, він навіть влаштував прощальні гастролі, оголосивши про позачергове засідання уряду в п’ятницю. Цілком імовірно, що це стане може стати останнім на чолі з Яценюком. І він це прекрасно розуміє

Якщо говорити про рішення уряду щодо підвищення соціальних стандартів для державних службовців, лікарів, вчителів та пенсіонерів, то за ним стоїть міністр соціальної політики Павло Розенко з команди президента. Втім, фактично "плюс" собі домальовує Яценюк, з яким асоціюється вся діяльність уряду.

Варто зазначити, що ідея з відбілюванням свого іміджу турбує очільника уряду ще з березня, коли Кабмін заблокував зростання тарифів на природний газ для населення та теплокомуненерго на 53%, до 5 тис. 500 грн з ПДВ за тисячу кубометрів з 3 тис. 600 грн з ПДВ. Не завадила цьому навіть стурбованість МВФ, яким останнім часом любить прикриватися нинішній Кабмін.

Таким чином, Яценюк, вочевидь, розраховує на те, що красивий відхід з уряду в перспективі дасть йому можливість позиціонувати себе як головного "постмайданівського" реформатора, якому так і не дали довести до логічного кінця соціально-орієнтовані реформи, і з цієї дзвінниці критикувати "політичних партнерів", намагаючись у такий спосіб перетягти на себе електорат БПП, щоб з часом повернутися у велику політичну гру.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme