Хто знову втече з Ради під час скасування безвізу з Росією

Ініціатива голови Верховної Ради Андрія Парубія щодо скасування безвізового режиму з Росією може завершитися масовою втечею депутатів із зали під час голосування
Depo.Влада
4 жовтня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Хто знову втече з Ради під час скасування безвізу з Росією
Хто знову втече з Ради під час скасування безвізу з Росією

У стінах Верховної Ради назріває новий серйозний конфлікт, пов'язаний з ідеєю ввести візовий режим між Україною і Російською Федерацією. "Є підстави вийти на результативне голосування… і знайти більшість у Верховній Раді України", - заявив вчора спікер ВР Андрій Парубій на одному з телеефірів. За його словами, він проведе консультації з лідерами фракцій, після чого в четвер Верховна Рада зможе розглянути проект постанови про введення візового режиму з Росією.

Загалом, ідея зі скасуванням безвізового режиму з Росією є цілком на часі. Якщо не сказати більше. Затримання журналіста "Укрінформа" Сущенка у РФ та звинувачення його у шпіонажі стало непоганим приводом для того, щоб в решті-решт поставити крапку в цьому питанні. Втім, не дуже зрозуміло, чому треба було тягнути два з половиною роки, протягом яких триває агресія з боку Росії. Тут, щоправда, треба відзначити послідовність того ж Парубія, який ще весною 2014 року пропонував скасувати безвізовий режим з країною-окупантом. Але тоді на такий радикальний крок ніхто так і не пішов: всі думали, що Кримом напад Росії обмежиться.

Втім, попри упевненість Парубія у тому, що йому вдасться знайти голоси за ухвалення цього рішення, тут питання залишається відкритим. Тема встановлення візового контролю з Росією гарантовано буде неоднозначно сприйнята частиною українського суспільства. З огляду на це, на папері голоси під дане голосування можуть бути, але в останній момент депутати можуть швидко втекти з зали, як це було минулого тижня під час ганебних голосувань за звільнення суддів.  

Ще однією потенційною небезпекою є той факт, що з огляду на популізм деяких наших опозиціонерів (зокрема, "радикальних") вся ця історія ризикує перетворитися на клоунаду для російських ЗМІ. Окрім того, варто очікувати, що низка проросійських експертів почне розповідати про те, що таке рішення ВР не відповідатиме національним інтересам України. І ця теза матиме певний відгук…

Справа в тому, що у частини українців, які регулярно їздять до Росії, така ідея викличе якщо й не обурення, то явно не дуже веселу реакцію. За логікою процесів Кремль введе дзеркальне рішення про введення віз відносно України, що суттєво ускладнить поїздки гастарбайтерів до тієї ж Москви. І на жаль, дуже багатьом в гонитві за довгим рублем відверто плювати на національну безпеку, Крим та Донбас.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Мітки: Росія, візи