Чому Аваков не захищає "неонацистів" з "Азова"

Історія з відмовою США допомагати полку "Азов" через його "неонацистську огидність" мусить нас згадати про кілька очевидних речей

Чому Аваков не захищає "неонацистів" з "…

Днями Конгрес Сполучених штатів Америки на втіху Кремлю прийняв поправку до закону про видатки на оборону, яким відмовився допомагати в підготовці бійців полку Національної гвардії України "Азов", мотивувавши це тим, що буцімто "Азов" є "огидним" та "неонацистським".

В Москві можуть бути дуже задоволеними з двох причин: по-перше, корисні ідіоти в світі, та в США зокрема, не перевелися, а по-друге - московські лобісти у Вашингтоні не зовсім задарма отримують чималенькі нафтогазові гроші.

Власне, скандальний законопроект пропхали двоє маловпливових та маловідомих навіть в самих Штатах конгресменів - республіканець Тед Його та демократ Джон Кон'єрс. Залишивши твердження про "неонацистів" з "Азова" на совісті американських політичних дідусів (Його - 60 років, а Кон'єрсу аж 86), мусимо згадати кілька загалом загальновідомих речей, про які останнім часом могли і підзабути на тлі цілковитої підтримки України Європою та США.

І в ЄС, і в США давно і дуже активно працюють московські лобісти, на послуги яких Кремль не шкодує нафтогазових грошей. Не соромилися в свій час платити американським лобістам і злочинці з команди Януковича. В нинішні часи, коли Росія перетворилася на "оточену фортецю", кремлівські лобісти особливо активізувалися, "втюхуючи" всім кому тільки можна кремлівські міфи про справедливого Путіна, "фашистську хунту" в Києві та "каральні загони" на Донбасі. Звісно, змінити загальну суспільну думку в цивілізованому світі кремлівським агентам вочевидь не під силу, але знайти в трохи схиблених на політкоректності США парочку не дуже обізнаних в українських реаліях "корисних ідіотів" цілком можливо.

У випадку з Його і Кон'єрсом мабуть достатньо було показати кілька фото зігуючих дебілів (і навіть не важливо справжніх чи фейкових) з символікою "Азова", аби переконати американських дідусів у реальності "неонацистського полку".

Крім того варто згадати, що полк "Азов" - це не якесь там парамілітарне формування невизначеного підпорядкування, це полк спеціального призначення Національної гвардії України, що входить до системи МВС, і є за помовчанням деідеологічним. В той же час, своєю поправкою Конгрес США визнав, українські правоохоронні органи "неонацистськими". На таке мали б відреагувати і українське МЗС, і МВС, які б мали пояснити, що неонацистських підрозділів в Нацгвардії України бути не може, як не може бути ліберально-демократичних, консервативних чи соціалістичних. Звісно, серед особового складу можуть траплятися люди з різними особистими політичними переконаннями та симпатіями, в тому числі і неонацистськими (яким вочевидь там не місце), але у "Азова" як і у Нацгвардії загалом може бути лише одна ідеологія - захист суверенітету та територіальної цілісності України. Що, власне, цілком підтверджує славна бойова історія "Азова" та героїзм бійців полку.

Але чомусь ніхто цю історію ніяк не прокоментував, ані Клімкін, ані "фейсбучний міністр" Аваков. Єдиний хто, хоч якось відреагував на поправку Його-Кон'єрса, став речник командира полку "Азов" Олександр Алфьоров, який не вигадав нічого кращого, як дорікнути США невиконанням Будапештського меморандуму, чим і обмежився.

Заради справедливості варто відзначити, що "азовці" і самі дають достатньо приводів для звинувачень в неонацизмі. Лише використання в офіційній символіці полку руни "Вольфсангель", нехай і в дзеркальному варіанті, стійко асоціюється з націонал-соціалістичною ідеологією, а всі розмови про історичноукраїнський геральдичний символ "гак" чи про монограму "Ідея нації" виглядають як звичайні "відмазки".

Та й не секрет, що серед бійців "Азову", як власне і інших добровольчих батальйонів, трапляються люди з крайньоправими поглядами, що, чи то через юнацький нонконформізм чи й справді з питань ідеологічної зарядженості, не соромляться демонструвати їх на широкий загал.

Отже, з усієї цієї історії Україна має винести два важливих висновки. По-перше, свої інтереси в світі потрібно активніше захищати, в тому числі постійно розвінчуючи російські міфи про фашистів. Ці міфи далеко не завжди так очевидні європейцям та американцям, як українцям. І робити це повинні всі, в тому числі і керівництво МВС. Ну, і по-друге, деяким бійцям добровольчих батальйонів треба допомогти з'ясувати, що ігри з неонацистськими символами, або ж символами, що схожі на неонацистські, багато хто в світі сприймає надто болісно і, варто зайвий раз подумати, чи потрібно шкодити власній державі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme