Як Бальчун змушений підігрувати Медведчуку

Окуповані території Донбасу досі залишаються "сірою зоною", скільки б не говорили про блокаду
Depo.Влада
19 червня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Як Бальчун змушений підігрувати Медведчуку
Як Бальчун змушений підігрувати Медведчуку

Рішення "Укрзалізниці" на чолі з польським рокером Войцехом Бальчуном виплачувати заборгованість із заробітної плати своїм працівникам, що знаходяться на окупованих територіях Донбасу в чергове продемонструвало неспроможність України реалізувати блокаду територій, підконтрольних терористам. Виявилося, що залізничників з окупованих територій перевели зі старої структури - ДП "Донецька залізниця" – до  нової – регіональної філії "Укрзалізниці" "Донецька залізниця".

В результаті, вже погашено частину заборгованості 8 працівникам регіональної філії – виплачено по одному посадовому окладу. Загалом уже до регіональної філії перейшло на роботу більше 20 колишніх працівників ДП "Донецька залізниця", їм теж незабаром почнуть повертати заборговані кошти. У прес-службі зазначили, що працівники отримуватимуть кошти навіть, якщо вони перебувають на окупованій території. Мовляв, хоч вони і знаходяться там, але рахуються працівниками "Укрзалізниці".

Загалом, дії "Укрзалізниці" варто розцінювати як черговий приклад нездатності української влади заблокувати Донбас. Хоча за логікою для "Укрзалізниці" донецька залізниця має бути тотожною до кримської. Не платимо ж ми кошти кримським залізничникам…

Втім, доводиться констатувати, що контрабанда як йшла з Донбасу, так і йде. Вугілля Ахметова як йшло залізницею на "материкову" Україну, так і йде. Попри балачки урядовців, які говорили про пошук альтернативних джерел вугілля, зокрема, в ПАР, політичної волі закрити лавочку для вугілля з непідконтрольних Україні територій Донбасу як не було, так і нема.

Це ж стосується блокування пенсій та всіляких виплат. В Києві так і не пішли на цей крок. Не в останню чергу боячись нового потоку мігрантів з Донбасу, які б з великою вірогідністю почали б перебиратися туди, де їм ці кошти дадуть.

Багато хто з представників "диванної сотні" заявляв про те, що варто відрубити Донбас від електроенергії. А потім ці ж люди звинувачували владу у відсутності відповідних кроків, не враховуючи, що відключення окупованих територій автоматично било би по пов’язаним з ними нашими прифронтовими територіями. В результаті, без світла сиділи б всі.

Втім, у всій цій історії з "Укрзалізницею" і не тільки є один дуже неприємний аспект: цим користуються представники "п’ятої колони" на кшталт кума Путіна Віктора Медведчука, який зараз активно розповідає про те, що необхідно терміново зупинити фінансову блокаду Донбасу. Зокрема, він зараз активно виступає проти урядової постанови №365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", згідно з якими вводяться перевірки фактичного проживання переселенців. Зараз Медведчук активно шукає можливості стати головним "смотрящим" від Кремля на Донбасі - його амбіції нікуди не ділися, а бажання отримати владу в Україні лише посилилося.

Хай там як, але окупований Донбас залишається сірою зоною, і, складається враження, що за великим рахунком це влаштовує дуже багатьох.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада