Як українців наручниками відволікали від Коломойського

Сьогодні влада робила все, щоб «забити» медіа-простір різноманітними інформаційними приводами та скандалами. Тим самим, вочевидь, була поставлено завдання максимально відтягнути погляд наших громадян від ситуації з відставкою Ігоря Коломойського з посади губернатора Дніпропетровщини
Depo.Влада
25 березня 2015 19:00
ФОТО: depo.ua
Як українців наручниками відволікали від Коломойського
Як українців наручниками відволікали від Коломойського

Прокинувшись сьогодні зранку, вся країна дізналася про добровільну відставку пана Коломойського з посади голови Дніпропетровської ОДА. Враховуючи нагнітання конфлікту у ЗМІ між Коломойським та президентом Петром Порошенком та жвавість дискусії серед громадян, ця історія повинна була отримати продовження у медіа. А отже, можна було очікувати і на ескалацію конфлікту. Адже чим це не тема дня, якщо не тижня?

Однак історія з Коломойським швидко опинилася на периферії, оскільки її буквально "забили" інші іноформприводи. Схоже на те, що відволікання уваги від постаті Ігоря Валерійовича - це не випадковість, а домовленість між президентом і прем'єр-міністром з одного боку та "приватівцями" - з іншого. Необхідно враховувати, що у нашій країні не тільки гроші, але й деякі політичні домовленості люблять тишу. Відсутність "качання" цієї теми свідчить про те, що жодна зі сторін не бажає публічних "розбірок" і готові "зам'яти тему".

З огляду на це, показне затримання голови Державної служби з питань надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького прямо під час засідання уряду - це чи найвдаліший варіант для того, щоб відволікти увагу від Коломойського. Фактично Кабмін став інформаційним блискавковідводом.

Скандал вдався на славу: забувши про Коломойського, у соціальних мережах повним ходом почалося обговорення що це піар з боку Арсенія Яценюка та Арсена Авакова, які, мовляв, влаштували "показуху". Однак критики від президентської політсили майже не пролунало, окрім хіба що Сергія Капліна, який, як відомо, максимально "відпрацьовує" по уряду, маючи певні зв'язки з Сергієм Льовочкіним, що відображається у постійній появі цього депутата-мажоритарника на телеканалах "Інтер" та "112", який, нагадаємо, досі асоціюють з екс-міністром внутрішніх справ часів Януковича Віталієм Захарченком.

Водночас цікаво "відмітився" народний депутат від Блоку Петра Порошенка та, за сумісництвом, популярний блогер Віталій Чепінога, який написав пост на "Фейсбуці" про те, що затримання чиновників під телекамерами в уряді - це "цирк", але буквально за годину видаливши це повідомлення...

Чому жертвою обрали Бочковського? Тому що він не пов'язаний з жодною групою впливу в нинішньому уряду, і був такою собі людиною-"схемою", оскільки працював у системі МНС ще з часів Кучми, займаючись тендерами. В свою чергу, сьогоднішнє призначення на посаду тимчасово виконуючого обов'язки ДСНС Зоряна Шкіряка лише підтверджує той факт, що зняття Бочковського робилося поспіхом, конкретно під нинішню ситуацію. Наскільки відомо depo.ua, ще тиждень тому Шкіряк навіть не думав йти на підвищення, готуючись до відрядження в зону АТО.

Підлив масла в інформаційний вогонь й його патрон Аваков, який під час брифінгу фактично натякнув на те, що скоро долю Бочковського та Стоєцького можуть повторити два екс-урядовці зі "Свободи", які працювали в першому уряді Яценюка - Андрій Мохник (міністр екології), та в недалекому минулому головний "аграрник" України Ігор Швайка. Про те, що обох "тягнибоківців" є за що чіпати, не говорив тільки ледачий. Але з огляду на складні відносини між "Свободою" та Коломойським, заява Авакова може мати на меті відгорнути увагу "націоналістів" від дошкульних випадів на адресу Ігоря Валерійовича та зосередитися на власних проблемах.