Як реагувати на "націоналізацію" підприємств Рината-"гудка"

Віджимаючи заводи Ахметова, Росія демонструє, що буде тиснути на нас економічно. Тому нам потрібно припинити розмови про те, хто винен, і що Ринату так і треба. Нам варто готуватися до затяжної економічної війни з Росією

Як реагувати на "націоналізацію" підприє…

Зараз у ЗМІ з'являються подробиці того, як ватажки "ДНР" вводять "зовнішнє управління" у бізнес-імперії олігарха Ріната Ахметова у Донецьку. Так, вже взято "під охорону", а фактично захоплено бойовиками центральні офіси ДТЕК, Комсомольське рудоуправління, а також "візитну картку" Ахметова у Донецьку - Донбас-Арену. У соцмережах дехто з "ЛОМів" з відвертою іронією відреагував на "віджим" підприємств у колись всемогутнього "хазяїна Донбасу". Мовляв, так і треба "любителю гудків", який своєю бездіяльністю дав змогу Кремлю взяти під контроль Донбас у 2014 році.

Утім, це – голі емоції. Українська влада і експертне середовище мають тверезо і адекватно реагувати на "націоналізацію" імперії Ріната. Як би хто не ставився до Ахметова, але саме він забезпечував і продовжує забезпечувати роботою десятки тисяч людей не лише на Донбасі, але і на всій території України. Так, Ахметов грався у піддавки з Росією в 2014 році, і, намагаючись зберегти вплив на своїй вотчині, не схотів іти на реальний спротив "гібридній" навалі. Протягом 2015-2016 років олігарх поступово втрачав свої козирі. А блокада ОРДЛО, влаштована за підтримки "Самопомочі", фактично, дала чудовий привід Кремлю вирішити "питання Ахметова".

Тепер "блокадники" можуть сидіти на рейках хоч до другого пришестя. Короткозорість "Самопомочі" помножена на ліберальність влади, яка так і не пішла на те, щоб силою прибрати блокувальників, призвела до того, що Росія взяла курс на віджим підприємств на окупованих територіях Донбасу. Тепер Москва отримала можливість влаштувати блокаду енергоносіїв для України не лише з території "ДНР", але й зі свого боку. Варто очікувати,що шантаж та заяви вищих посадових осіб Росії щодо відмови від поставок вугілля в Україну - не за горами. Першим сигналом стала учорашня погроза представника Росії у Мінській групі Бориса Гризлова про те, що Москва може вжити заходів проти України у відповідь на блокаду Донбасу....

Що ж до "заводів-пароходів" Ахметова, то, Кремлю вони, за великим рахунком, непотрібні, адже виступають конкурентами російських підприємств, що виготовляють аналогічну продукцію. Тому варто очікувати, що вже скоро ми почуємо повідомлення, що черговий меткомбінат чи шахта на окупованій території порізана на метал… Але спочатку ці підприємства росіяни використовуватимуть в якості тиску на Україну. Дуже ймовірно, що вже найближчими днями на низці заводів, залежних від поставок з окупованих територій, пята колона інспіруватиме "голодні бунти". Особливо це стосується Маріуполя та Запоріжжя, де працюють меткомбінати того ж самого Ахметова, і які зав'язані саме на "націоналізовані" підприємства.

Наскільки небезпечним можуть бути ці виступи, підхлеснуті Москвою? Навряд чи це стане реінкарнацією проекту "Новоросія". Але владі варто готуватися до серйозної небезпеки у цьому напрямку. Схоже, Путін готовий влаштувати повноцінну економічну війну з Україною, яку, враховуючи і так складну ситуацію, буде відбити надзвичайно непросто…

Проте "націоналізація" підприємств Ахметова – це і певний козир для України на міжнародній арені. На Заході дуже негативно ставлять до подібних фокусів із захопленням приватної власності. Уразі ефективної роботи з боку Міністерства закордонних справ можна розраховувати на посилення санкцій щодо Москви.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme