З чого у Раді ліпитимуть "Наш Край"

У стінах парламенту готується поява нової депутатської групи, в яку віллються представники "Відродження" та "Волі народу"

З чого у Раді ліпитимуть "Наш Край"…

З початком нової сесії у Верховній Раді заговорили про можливу появу нових суб'єктів законотворчого процесу. Так, за інформацією джерел depo.ua у Верховній Раді, зараз готується створення нової депутатської групи "Наш Край", наявність якої формалізує однойменну партію. Все це, звісно, допоможе цій політсилі конкурувати на Півдні та Сході за голоси з "Опозиційним блоком".

Закономірне питання – звідки "краяни" візьмуть щонайменше 19 депутатських багнетів, адже нові групи депутатів мають налічувати не менше ніж найнечисельніша фракція - наразі це "Батьківщина". За словами джерел, головними донорами мають виступити дві інші депутатські групи – "Відродження" та "Воля народу". Остання після минулорічної смерті Ігоря Єремеєва залишається у певній невизначеності, і кістяк "Волі народу" потрапить у нову депутатську групу.

А от з "Відродженням", схоже, все буде не так просто. Однією з головних причин того, що перевести цю політсилу під нові прапори буде вельми складно, полягає в тому, що там є одразу кілька груп впливу. Зокрема, якщо з одним співголовою депутатської групи Віктором Бондарем у "Нашого краю" нібито досягнуто домовленості, то іншого співголову Віталія Хомутинника, скоріш за все, можуть "втратити" дорогою. За словами джерел, наразі у "Відродженні" готові влитися у "Наш Край" близько 10 депутатів.

Втім, ситуація в цьому напрямку вкрай нетривка: проблема в тому, що "Відродження" на відміну від тої ж "Волі народу" - це реальний проект, який на місцевих виборах минулої осені отримав свої депутатські фракції у низці рад місцевого рівня. Чого лише вартий Харків, де фракція "Відродження" має одноосібну більшість. Власне, той же мер Харкова Геннадій Кернес балотувався від "Відродження". Тому багато що залежить від того, чи наважиться Кернес змінити прапор. Якщо все піде добре, то можна не сумніватися, що "Відродження" піде у "Наш Край".

Також не до кінця зрозуміла позиція Ігоря Коломойського, який хоч і відійшов від "Відродження", але зберіг деякі точки перетину з цією політсилою.

Якщо підходити арифметично, то у разі зливу "Волі народу" та "Відродження" в одну депутатську групу, вона стане третьою за величиною силою у Верховній Раді після Блоку Петра Порошенка та "Народного фронту" і матиме понад 40 багнетів. Тим паче, що до цього проекту можуть долучитися позафракційні депутати-мажоритарники, яким попри відсутність сигналів про перевибори парламенту теж варто подумати про власне політичне майбутнє.

Таким чином, по-перше, у стінах парламенту з'явиться нова консолідована сила, яка буде здатна помітно впливати на політичні розклади. По-друге, до виборів "Наш Край" має стати альтернативою "Опозиційному блоку", від’ївши в нього чималий шматок електорату. У разі успіху все це остаточно поставить хрест на наявності у південно-східних регіонах України монополії однієї політичної сили...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme