Як у Раді "тримають кулачки" за "нормандську" зустріч

На засіданні Верховної Ради народні обранці жваво обговорюють зустріч "нормандської четвірки", яка відбудеться сьогодні у Берліні
Depo.Влада
19 жовтня 2016 10:57
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua, зокрема, під час виступу у Раді нардеп від "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич заявив, що сьогоднішня зустріч може стати доленосною для України.  "Сьогоднішня зустріч може стати доленосною для тих наших громадян, які в своєму поюбуті більше використовують російську мову. (Далі продовжив російською, - ред.) Безусловно, сегодня день надежды. Сегодня лидеры четырех стран встретятся, чтобы урегулировать вопрос Минских соглашений. Ведь все говорили. что альтернативы Минским соглашениям нет, а значит их реализация - это значит мир в нашей стране, а значит стабильность, объединение нашей страны, восстановление экономического потенциала и возврат к возможности роста как экономического, так и морального. Мы сегодня обязаны проявить свою позицию относительно выполнения взятых на себя обязательств, а именно проголосовать законы, которые выписаны в Минском пакете", - заявив Шуфрич.

У свою чергу, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко не сповнений оптимізму щодо сьогоднішньої зустрічі "четвірки". "Ми не покладаємо на неї великих сподівань. Ми вважаємо, що президент Петро Порошенко і риторика його останніх днів, багато його думок, які він озвучив, це наші думки, про які ми говоримо впродовж останніх двох років - що, по-перше, Мінськ виконав у якійсь частині свою функцію, але він не може відновити територальну цілісність України. Мінськ не може принести мир на нашу землю...Тому я сподіваюсь, що президент Порошенко на сьогоднішній зустрічі не піддаватиметься на тиск не тільки Путіна, а й наших партнерів, не брати на себе зобов`язань, які він не може виконати...", - заявив Ляшко. Разом з тим, він висловив сподівання, що Порошенко зуміє переконати учасників зустрічі у необхідності виходити з "нормандського формату" і переходити у "Будапешський формат" 1994 року.

"Але, на жаль, ні наші партнери американці, ні європейці, ні власне президент не згадують Будапешський меморандум 1994 року і вважають, що це папірець, не вартий згадування. Але ми в обмін на цей папірець віддали третій ядерний потенціал у світі", - каже лідер "радикалів".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада