Звідки у Яценюка нахабство просити в держави 4 млрд.

У "Народному фронті" не знайшли нічого кращого, аніж піаритися на темі "Європейського валу"
Depo.Влада
22 серпня 2016 17:45
ФОТО: depo.ua
Звідки у Яценюка нахабство просити в держави 4 млрд.
Звідки у Яценюка нахабство просити в держави 4 млрд.

Піар в українській політиці – питання непросте і делікатне. Непросте – тому, що тема піару може виявитися непопулярною у суспільстві, а делікатність полягає у тому, що об’єкт піару часто стосується чималих грошей, які, як відомо, люблять тишу. Власне, сьогоднішня заява депутатів "Народного Фронту" Антона Геращенка та Віталія Корчика щодо необхідності виділення 4 мільярдів гривень на продовження будівництва "Європейського валу" - це приклад невдалого піару, оскільки здійнявся серйозний галас.

Історія будівництва "Європейського валу" стала символом неспроможності Кабміну Яценюка реалізувати хоч якийсь серйозний проект, тим паче, що сама потреба цього проекту вкрай сумнівна. По-перше, ніхто толком не розуміє, як рів та парканчик з сіткою захистить у разі повноцінної російської агресії. По-друге, неясно, скільки вже "розпиляно" грошей на цьому проекті,  і якого "розпилу" чекати надалі.

За словами нардепа від "НФ" Антона Геращенка на разі зроблено не більше 10 відсотків від усіх робіт. Варто зазначити, що будівництво "Європейського валу" триває вже півтора роки, після того як у листопаді 2014 року уряд Яценюка затвердив указ Петра Порошенка про будівництво траншей та ровів, а також спецоб’єктів на всьому українсько-російському кордоні. Мова йде про 1400 кілометрів кордону, оскільки ще 500 кілометрів кордону Донецької та Луганської області контролюють бойовики та російські військові. Виходить, що наразі зроблено лише приблизно 140 кілометрів кордону. Тобто для того, щоб добудувати весь комплекс знадобиться ще років 15. За цей час вже збудована частина "Європейського валу" давно завалиться…

Якщо навіть збудувати все швидко і якісно, то залишається абсолютно незрозуміло, чи допоможе це при реальному наступі російської армії? Рів та паркан за нинішніх реалій – це фактично не перешкода для агресора, армія якого оснащена відповідними технічними заходами. Потрібна серйозна система фортифікацій на кшталт легендарної "лінії Мажино", втім, це дорого, і за нинішніх військових технологій це теж видається не дуже ефективним проектом. Єдиний можливий позитив у результаті повноцінної добудови "Європейського валу" – це захист від контрабандистів. Але чи вартує це 4 млрд. грн.?

Навіщо "Народному фронту" цей нікчемний проект? Справа в тому, що представники Яценюка до сих пір намагаються показати всім те, що саме вони – справжні рятівники України. Мовляв, поуи був Яценюк - Вал будували, а нинішній уряд на це просто "забив". Мовляв, робіть висновки хто тут патріот. Тому й підняли цю тему, сподіваючись на те, що про неї всі забули. А те, що на цей проект вимагають не багато не мало 4 мільярди гривень з держбюджету – так це теж важливий момент: адже комусь ці кошти потрібно буде освоювати. А особливе занепокоєння в цьому контексті викликають слова Геращенка, що "Народний фронт" інспектував нинішнє будівництво і  констатував "люди там нормально освоюють". 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада