Навіщо з Кремля нагадали, що "ЛНР" керує Єфремов

Одна з кремлівських "башт" намагається за допомогою "демократичних" ЗМІ в Росії дискредитувати саму ідею проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу
Depo.Влада
5 жовтня 2015 18:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо з Кремля нагадали, що "ЛНР" керує Єфремов
Навіщо з Кремля нагадали, що "ЛНР" керує Єфремов

Шукати демократичні ЗМІ у Росії - справа марна. Система пропаганди вибудована Кремлем таким чином, що навіть буцімто незалежні ЗМІ насправді працюють за лекалами, які надані їм згори. Одним з таких видань є "Нова газета", яка активно функціонує як "зливний бачок" кремлівської групи "силовиків" на чолі з першим заступником голови Адміністрації президента Путіна В'ячеславом Володіним. Його часто цитують в Україні: мовляв, мало не єдине правильне видання. Втім, насправді, під спудом критики російської влади, можна знайти хитро зашифровані сигнали для потрібної аудиторії. Зокрема, для українців...

Показовим став сьогоднішній матеріал, у якому автор "НГ" дуже детально пройшовся по керівництву "ЛНР". Дісталося на горіхи двом одіозним персонажам: екс-нардепам-"регіоналам" Олександру Єфремову та Віктору Тихонову, які незважаючи на війну повністю зберегли за собою владу на окупованій частині Луганської області. Автором надається перелік персоналій у керівництві "ЛНР", які орієнтуються на цих двох "хазяїв" Луганщини, і він виглядає досить переконливо. Хоча для українців ці речі є не новиною. Новиною є прогноз, що очолить "ЛНР" ніхто інший як Тихонов - якщо, звісно, відбудуться вибори, про які домовляються в межах Мінських угод.  

На перший погляд, виглядає дивним, з якого дива, під час перемовин про проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу, російські журналісти вирішили підняти цю тему. Втім, цей "злив" в чомусь нагадує подібну публікацію «Нової газети» кінця серпня, коли у кулуарах заговорили про попередні домовленості щодо припинення вогню на Донбасі.

Тоді, щоправда, удар був спрямований проти керівництва іншої "республіки" - "ДНР". У кінці серпня журналісти "НГ" опублікували матеріал з рейтингами "олігархів ДНР", де перше місце отримав "очільник" "ДНР" Олександр Захарченко. Його звинуватили у контролі над більшістю всіх фінансових потоків Донецька та околиць. Друге "почесне" місце у рейтингу отримала людина Ахмєтова, командир "бригади Восток" Олександр Ходаковський.

Трохи пізніше у ЗМІ (щоправда, через інший "зливний бачок") спливло листування МГБ "ДНР" зі співробітниками місцевої "прокуратури", де вищезгадані особи-"олігархи" фігурували як фактичні компаньйони Ахмєтова. Враховуючи той факт, що Ахмєтова ще тоді називали як одного з лобістів перемир'я та проведення можливих місцевих виборів на Донбасі, це мало вдарити і по ньому, і по можливості досягнення перемир'я загалом.    

Виходячи з появи подібної статті про тандем Єфремов-Тихонов, зараз "партія війни", схоже, намагається не допустити реального миру та місцевих виборів на Донбасі. Чому? Хоча б тому що це їм абсолютно не вигідно з фінансової точки зору. Адже війна - це величезні кошти, які можна "розпиляти", і це монопольна влада, якою можна користуватися за правом "хто сильніший, той і правий".

Показовий удар по Єфремову явно розрахований на українського користувача. Мовляв, ці люди, які контролювали Донбас до війни, продовжують контролювати його зараз, і після виборів, якщо вони відбудуться, контролюватимуть регіон і надалі. Адже, якщо розібратися, реальної альтернативи цій псевдоеліті у цьому "заповіднику гоблінів" не існує. Виходячи з цього, можна констатувати, що в Кремлі зараз хочуть налаштувати українців, які і так не в захваті від Паризьких угод, проти будь-яких місцевих виборів на окупованій частині Донбасу.