Як Тягнибок робить з Бандери політтехнологію

З проханням повернути звання Героя України Бандері і Шухевичу мають звертатися Тягнибок, Білецький і Тарасенко, а не робити це руками депутатів місцевих рад

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Як Тягнибок робить з Бандери політтехнол…

Учора Чернівецька міська рада вирішила звернутися до президента Петра Порошенка щодо повернення Роману Шухевичу та Степану Бандері звання Героїв України. Відповідний проект документу зареєстрував місцевий "свободівець" Андрій Ілюк. З 42 представників депутатського корпусу ініціативу "свободівців" підтримали 22 депутата. Варто нагадати, що минулого тижня, 5 жовтня, з подачі соратників Тягнибока аналогічне рішення прийняла Львівська міськрада. Тоді експерти угледіли в цьому спробу націоналістів повоювати з "донбаськими" законами Порошенка не лише у Києві, але і на Галичині.

Та, схоже, все банальніше: маємо справу з політтехнологією, яку розкручують під дату. Традиційно 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника Вітчизни тріо націоналістичних партій – ВО "Свобода", "Національний корпус" і "Правий сектор" - планують провести масштабну акцію в Києві. Утім, файєр-шоу – це добре, але замало. Останнім часом у націоналістів спостерігається серйозна криза жанру щодо оригінальних і дієвих політичних меседжів. А тема повернення звання Героїв України Бандері і Шухевичу, позбавленим цього почесного звання "чесним і непідкупним" донецьким судом у 2011 році за часів "стабільного" Януковича, дає можливість націоналістам одночасно похитати ситуацію і в регіонах, і в Києві.

Але чому Тягнибок та його побратими мовчали раніше? Формальний привід для скасування "героїчних" звань Бандери і Шухевича через те, що вони, мовляв, не були громадянами України, зник після того, як 13 квітня цього року Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про державні нагороди", дозволивши присвоювати звання Героя України не громадянам. Відразу після цього Тягнибок зі своїми союзниками Андрієм Білецьким з "Нацкорпусу" та Андрієм Тарасенком з "Правого Сектору" могли звернутися до Порошенка з проханням вирішити питання з "героїзацією" Бандери і Шухевича. Для цього рішення місцевих рад непотрібні. Але, схоже, "свободівці" обрали тактику конфронтації, гойдаючи регіони. Окрім партії Тягнибока цим займаються й інші політсили. Можна згадати серпневе рішення Київської облради, яка закликала ухвалити закон про імпічмент Президенту. Були й інші, приміром, віялові постанови окремих місцевих рад про договірні стосунки з Києвом. Тепер прийшов час Бандери з Шухевичем. А завтра придумають ще шось.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme