Турчинов перед Ригою почав заробляти бали на "насзливають"

Сьогодні Турчинов вказав, що слід робити ЄС і США з Росією. Вони нам - про корупцію у владі, а ми - їм про російські кораблі в Босфорі
Depo.Влада
20 травня 2015 14:30
ФОТО: depo.ua
Турчинов перед Ригою почав заробляти бали на "насзливають"
Турчинов перед Ригою почав заробляти бали на "насзливають"

Їм, за версією українського посадовця, слід розширити санкції щодо Російської Федерації, заборонивши прохід російських військових кораблів через Босфор та відключивши країну від системи SWIFT

"Загроза світу, яка сьогодні походить від Росії потребує адекватної реакції та активних дій. Вважаю, що варто б було замислитись над тим, щоб додати до санкцій також і блокування проходження їх військових кораблів через Босфор, відключення від системи SWIFT російської фінансової системи, що підтримує та фінансує як наступальні ядерні програми, так і терористів, а також зробити інші дієві кроки", - сказав Турчинов.

Про фізичне усунення Путіна чи ядерне бомбардування Росії поки не йдеться, ці аргументи Олександр Валентинович, схоже, приберіг на майбутнє.

Стосовно геополітичної логіки заяв Турчинва - вона нульова. Російські військові кораблі, що проходять через Босфор, нічим не заважають не тільки європейцям чи американцям, але й українцям. Відключення від SWIFT російської фінсистеми, звичайно, зашкодить "розвитку наступальних ядерних озброєнь та терористам". Як зашкодило б цій системі, приміром, тотальне ембарго на поставки російських товарів до України. Якого Україна вводити не поспішає, нарощуючи за останні місяці закупівлю російського газу.

Про те, що Захід чітко озвучив свою логіку - нові санкції проти РФ у відповідь на нові кроки Росії (яких поки не було) - ми помовчимо. Це взагалі зрадництво чистої води, результат впливу Росії на західних лідерів.

Але не будемо про сумне. Врешті, після "брудної бомби" сьогоднішня заява Турчинова - далеко не найяскравіший перл високопосадовця.

Турчинов перед Ригою почав заробляти бали на "насзливають" - фото 1

Фото прес-служби РНБО

Цікавіше, що заставило українське керівництво вигадувати нові побажання до західних партнерів, мимоволі ставлячи себе в розряд "бойових ляшківців". І відповідь на це, схоже, очевидна. Завтрашній самміт у Ризі, дуже ймовірно, має стати "холодним душем" не тільки для Молдови й Грузії, але й для нас.

З трибуни буде сказано немало дуже дипломатичних, але все рівно малоприємних слів про відсутність прогресу в реформах, боротьбу з корупцією - та її імітацію, невиконання умов для безвізового режиму - і на інші нудні, але неуникні теми.

Після цієї розмови довірливий і політично не підкутий виборець може подумати, що українська влада не зовсім адекватно виконує власні обіцянки про посилену євроінтеграцію. Під гаслом яких, до речі, і прийшла до керма - якщо хто забув.

Щоб уникнути подібного недалекоглядного враження, українська влада готує свої контраргументи, які можна буде сміливо протиставити європейським закидам. Вони нам - про антикорупційне бюро - а ми їм про невідключену від SWIFT Росію. Вони нам - про збереження корупції у вищих владних ешалонах, про звільнених корупціонерів, які не понесли кримінальної відповідальності, а ми їм - про російські кораблі, які безкарно нишпорять по широкому Боспору!

Ну чим не геополітична відповідь? Та нічим, по суті. Але іншої в нашої сьогоднішньої влади, схоже, немає.