Як тендітна Згуладзе качає м'язи "чумаданами" з доларами

Якщо послухати "папєрєдніків", то заступниця Авакова покрутить їх на баранячий ріг голими руками
Depo.Влада
15 грудня 2015 21:30
ФОТО: depo.ua
Як тендітна Згуладзе качає м
Як тендітна Згуладзе качає м'язи "чумаданами" з доларами

Вівторок, 16 грудня, виявився вдалими для всіх любителів поточити ляси. Інформпривід був даний ще напередодні – дякуємо епічним розборкам між головою МВС Арсеном Аваковим та головою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі. Щоправда, ці орли українського політикуму "погризлися" надто пізно ввечері, коли мережевих й позамережевих експертів вже тягнуло в сон, тож обсмоктування подробиць їхніх пригод "перекинулося" на наступний – тобто сьогоднішній – день. І, можна констатувати, успішно його заповнило.

За цією інформаційною метушнею якось загубилися старання ще одного знаного в Україні орла – екс-голови МВС Віталія Захарченка. Який на своїй сторінці у "Фесбуці" долучився до "мочилова" українських грузинів і розповів обурливу історію про те, як заступниця міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе вивозить з України долари. Чумаданами.

За версією непідкупного правдоруба Захарченка (а як же ж, саме таким ми його і запам'ятали), тижні зо два тому Еку Згуладзе затримали на митниці в Борисполі дорогою до чоловіка, тобто до Франції. Причина затримання – валіза з 4 мільйонами доларів США. Брава українська митниця "мурижила" заступницю Авакова чотири години, аж поки сам міністр не використав "весь свій вплив" і не зателефонував начальнику прикордонної служби. А того, як на зло, прослухала СБУ, і тут же, за дорученням її очільника Анатолія Грицака, встановила, що мільйони "вбитих єнотів" були передані Згуладзе і Авакову "для проведення реформування правоохоронних органів". І ті, такі нехороші, гроші і тогой… Умикнули, як Янукович Україну.

Захарченко так би ніколи не зробив. Навіть якби випадково опинився в покинутому маєтку Януковича чи, прости господи, Пшонки. Навіть краденого коньячку за гроші не купив би – він же ж не Чичваркін якийсь.

Вкид було зроблено досить грамотно: начебто між іншим, щоб в очі не кидався – наприкінці допису про мітинг, пардон "забастовку" екс-ментів. Але все попсувала сварка Авакова і Саакашвілі, і "вихлоп" у Захарченка видався мізерний. Навіть один відомий загальноукраїнський канал, який злі люди чомусь пов'язують з тим самим Захарченком, весь день торочить про Арсена і Міхеіла, а про відкровення Віталія – нічичирк. Втім, російські ЗМІ, а за ним і українські, а слідом і соцмережі, "хвилю" таки підхопили. І навіть трошки розігнали інформаційним простором.

Звідки Захарченко висмоктав цю історію – йолка його зна. Мабуть, сам Грицак віддзвонився пожалітися. Але іноді, все ж таки, варто думати чимось іншим за подаровану Путіним іменну балалайку. Ну хоча б слідом від генеральської фуражки.

Справа в тому, що вивезти американську валюту з України можна лише в 100-доларових купюрах. Кожна важить приблизно 1 грам. Мільйон американських грошей затягне десь на 10 кг (а знаючі люди кажуть, що і всі 10,5 кг). $4 млн, відповідно, – вже на 40 кг з гаком. Без валізи. Непогана робоча вага для спортзалу.

Але далі – більше. Бо, як пише посадовець-втікач, 40 кг – це лише перший підхід. М'язи розігріти. Насправді ж "на реформування" передавалися не 4, а 10, а може навіть і 14 мільйонів доларів! Точно встановити не вдалося, бо СБУ такі таємниці не видає навіть Захарченку, щоб заздрісно не було. Тобто 100-140 кілограмів грошей.

Таким чином, "папєрєднік" Авакова наочно підтвердив, що Згуладзе – крута! Воно зрозуміло, що бугаю Захарченку вивезти мільйон-другий-п'ятий – раз чихнути. Хоч в кишенях, хоч в зубах. А от для тендітної Згуладзе, якій, як пише той же Захарченко, ще й народжувати за пару місяців, це однозначно рекорд. Не дай-бо зустріти в темному провулку. А то ж як потисне в привітанні шию...

Щоправда, виникає питання: а навіщо у Франції долари? Заради чого так надриватися? Там же євро ходять! А євро можна вже і купюрами по 500 скласти. Мільйон затягне на пару кілограмів "з хвостиком". І ніяких тобі втрат на обмінному курсі. Але Захарченку про це розповісти забули.

І ще: Згуладзе, звісно ж, непересічний посадовець, і цілком могла вибрати в якості пункту відправлення галасливий "Бориспіль". Але зазвичай українські посадовці віддають перевагу аеропорту в Жулянах. Тихому, затишному і без тисяч зайвих очей. Те, що як раз і люблять гроші. І Захарченко про це не може не знати.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада