Як "Імператор Галактики" не повторив помилок Барни і пошив Боровика в клоуни

Саша Боровик якось непомітно перетнув ту межу, за якою з "рушія реформ" він перетворився на політичного клоуна
Depo.Влада
16 березня 2016 16:30
ФОТО: depo.ua
Як "Імператор Галактики" не повторив помилок Барни і пошив Боровика в клоуни
Як "Імператор Галактики" не повторив помилок Барни і пошив Боровика в клоуни

Не встигли українці відреготатися після шедевральної ідеї Боровика щодо створення Правоцентристської фіскально-консервативної соціально-ліберальної партії на чолі з губернатором Одещини Міхеілом Саакашвілі, як за пасивної участі Саші (але з ним у головній ролі) розігралася чергова клоунада. Цього разу на засіданні Одеської міськради.

Все починалося доволі пафосно. Пан Боровик вперше з'явився на засіданні ради, до якої був обраний депутатом, та виголосив з трибуни палку промову про 75 тисяч одеситів, які за нього голосували, і інтереси яких він буде представляти, нехай і залишаючись у меншості. Договоривши, Боровик відійшов кілька кроків від трибуни, де був зустрітий колегою з букетом квітів, який легко підхопив Сашу на руки та під регіт присутніх неначе жених наречену виніс заступника губернатора геть із зали. Цим колегою виявився не аби хто а сам "імператор Галактики" і за сумісництвом депутат одеської міськради від партії екс-мера та екс-регіонала Геннадія Труханова "Довіряй ділам" Дмитро Палпатін (прізвище при народженні Фісінчук).

Дійство з виносом тіла Боровика одразу ж нагадало усім аналогічний випадок з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком та нардепом від БПП Олегом Барною. От тільки у Палпатіна (не дарма ж він імператор Галактики) все вийшло значно ефективніше, а в чомусь навіть ефектніше. Треба віддати "імператору" належне, він хоч і взяв на озброєння винайдений Барною метод політичної боротьби, але, судячи з усього, ретельно проаналізував помилки Барни. А цих помилок було аж дві. По-перше, Барна схопив Яценюка прямо біля трибуни, що дозволило прем'єру вчасно схопитися за предмет інтер'єру аби мати точку опори у боротьбі. По-друге, Барна ухопив Арсенія Петровича мало не за причинне місце, що виглядало збоку звісно кумедніше, але знову ж таки змусило очільника уряду хоча б рефлекторно пручатися, та викликало обурення депутатської громадськості. Мовляв, ну, хіба можна таку поважну людину за яйця хапати! В підсумку відірвати прем'єра від трибуни Барні не вдалося.

Як "стиль Барни" зробив з Боровика політичного клоуна - фото 1

Палпатін цих помилок не повторив. Він дав Боровику можливість відійти від трибуни на відстань, яка не дозволяла до неї дотягтися, і використав більш лагідний захват "під дупу". Враховуючи те, що "імператор Галактики" перебуває у розквіті своїх фізичних можливостей (йому лише 25 років) та ще й активно займається Муай-тай, Боровик безпорадно повис у "імператорських" обіймах, а всі спроби пручатися виглядали доволі кумедно і аж ніяк не переконливо. До того ж Палпатіна в його "виносній справі" підстраховував його товариш по тайському боксу, депутат від БПП Денис Григор'єв, що значно зменшувало шанси, що Боровика у них "відіб'ють".

Після того як тіло заступника губернатора було успішно винесено за межі сесійної зали, з'ясувалося, що Боровик до того ж не може офіційно брати участь у засіданні, адже не має депутатського посвідчення, бо раніше на засіданнях він не з'являвся, а сьогодні був відсутній голова виборчкому, який має офіційно оголосити Боровика депутатом та вищезазначене посвідчення вручити.

Що ж ми маємо в сухому залишку. Пан Боровик вчергове виглядав персонажем анекдотів, хоча у тому що сталося не так вже й багато його особистої вини. Тим не менше, Палпатін, який є професійним політичним шоуменом, надто вже легко втягнув нібито поважного реформатора у гру за своїми дурнуватими привалами, і Боровик нічим не міг йому протидіяти. Звісно, вимагати від інтелігентного заступника Саакашвілі серйозного рукопашного спротиву "імператору Галактики" ніхто не буде, але й бажання не допустити фізичної наруги над собою в очах Боровика не читалося. Навіть більшість слабких жінок, яких чоловіки носять на руках проти їхньої волі, у цей момент несамовито теліпають верхніми кінцівками та галасують, щоб хоч якось спантеличити кривдника, а єдине, на що спромігся Боровик – це пообіцяти звернутися в поліцію. Але не будемо до Боровика занадто суворі, він не зі своєї волі потрапив в обставини, до яких виявився не готовим.

От тільки в очах пересічних українців, і в Одесі, і за її межами, Боровик останнім часом стійко асоціюється з перманентним цирком на дроті. Звісно, такий піар додасть Саші впізнаваності, але про імідж "прогресивного реформатора" можна уже забути.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада