Як скандальна переписка Абромавичуса зіпсувала гру Ляшку

Про головного "радикала" країни знову забули. Цього разу Ляшко "пролетів" повз коаліцію
Depo.Влада
8 лютого 2016 17:30
ФОТО: depo.ua
Як скандальна переписка Абромавичуса зіпсувала гру Ляшку
Як скандальна переписка Абромавичуса зіпсувала гру Ляшку

Поки нардеп Сергій Лещенко й надалі продовжує качати ситуацію, створюючи скандали навколо постаті заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка. Свіжим ударом по "правій руці" Петра Порошенка стала демонстрація sms-переписки між нібито протеже Кононенка на посаду заступника міністра економіки Андрієм Пасішником та Айварасом Абрамавичусом. Втім, всі ці кроки робляться вхолосту: питання відставки та переформатування уряду наразі знято з порядку денного. І тому палке бажання Саакашвілі та його людей організувати ситуацію, за якої можна буде розраховувати на швидкі перевибори Верховної Ради, скоріш за все, виявиться марним.

Як скандальна переписка Абромавичуса зіпсувала гру Ляшку - фото 1

Втім, невдача спіткала не лише грузинського губернатора, який не може нічого вдіяти з жорсткою позицією Заходу, нав’язаною Порошенку – заспокоїтися і не розхитувати човен, у якому сидить вся країна. Без дивідендів залишився і Олег Ляшко, який розраховував на те, що повномасштабний скандал навколо уряду призведе до його глобального переформатування, а отже він міг розраховувати на повернення до коаліції і переділ посад. Втім, позиція, озвучена послами "Великої сімки", не підлягає різночитанням: технократичний уряд повинен бути збережений і зміни можуть стосуватися лише вакантних посад на кшталт звільненого Верховною Радою міністра екології.

Сьогоднішня заява Ляшка про те, що "Радикальна партія" виходить із переговорного процесу у зв'язку з відмовою влади сформувати нову коаліцію та уряд, лише засвідчила про провал його сподівань виторгувати собі пару-трійку крісел у Кабміні. "Замість обговорення програмових засад діяльності нової коаліції та уряду нам наполегливо пропонували звести розмову до банального поділу посад", - пожалівся Ляшко. Як-то часто буває в політиці Олег Валерійович все сказав з точністю та й навпаки. Виявилося, що ніхто нічого вже не ділить, а розмовляти про якісь-там засади Ляшку точно нема жодного резону.

Але ж який стиль! "Фракція не збирається покривати імітацію реформ, кругову поруку і корупцію у владі та консервацію вкрай помилкової політики, яка загрожує Україні національною катастрофою", - говорить Ляшко. Може це б була новина дня, і головному "радикалу" країни вдалося б потрапити на центральні телеефіри. Втім, сьогоднішня заява Фірсова про вихід з БПП та sms-скандал Лещенка перебили всі пишномовності у виконанні Олега Валерійовича. Схоже, наразі місце Ляшка – на периферії, і нікому він зараз потрібен не буде. Адже його повернення до коаліції розглядалося в контексті потенційної заміни "Самопомочі", яка останнім часом знаходиться в істеричному стані. Втім, після кількох скандалів у Садового, схоже, зрозуміли, що відбувається – і заспокоїлися. Так що тепер Ляшко як "самопомічозамінник" виявився нікому не потрібен.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада