Як Шокін влаштує в Одесі "солодке життя" Сакварелідзе

Призначення екс-прокурора Одещини Романа Говди заступником генпрокурора має завдання ставити палки в колеса Сакварелідзе
Depo.Влада
17 вересня 2015 13:00
ФОТО: depo.ua
Як Шокін влаштує в Одесі "солодке життя" Сакварелідзе
Як Шокін влаштує в Одесі "солодке життя" Сакварелідзе

Понад три місяці Михайла Саакашвілі "маринували" з призначенням нового прокурора області. І от нарешті ухвалено рішення про призначення Давіда Сакварелідзе. Втім, цього кроку може виявитися замало  для того, щоб взяти під контроль прокурорську систему на Одещині і запустити слідчі дії. Причина прозаїчна: "пшонкінська" система, яку зараз уособлює Віктор Шокін, намагається зберегтися. Показовим в цьому питанні стало призначення екс-прокурора Одеської області Романа Говди заступником генерального прокурора. Варто зазначити, що Говду на Одещині звинувачують у консервації старої системи: жодних кадрових змін, відсутність розслідувань резонансних справ. На перший погляд, не дуже зрозуміло, навіщо підвищувати в посаді персонажа, який під час своєї роботи не зробив за великим рахунком нічого.

Втім, пояснення цьому кадровому рішенню є і не одне. По-перше, схоже на те, що у керівництві ГПУ явно налаштовані зберегти стару систему, створену Віктором Пшонкою, побудовану на неформальному інституті "смотрящих". Говда за часів Януковича працював на різних керівних посадах в Генеральній прокуратурі і мав безпосереднє, хоч і неформальне відношення до Одеської області. А отже продовжуватиме контролювати процеси там і надалі. Просто з більш високого і впливового крісла. Для того, щоб ставити палки в колеса своєму колезі Давиду Сакварелідзе він матиме чудові можливості: збережені кадри на місцях, які повністю орієнтовані на Різницьку, розраховують на те, що в разі початку показових чисток, які за логікою речей мав би провести Сакварелідзе, у ГПУ їм підставлять плече.

По-друге, для Шокіна ця історія дала змогу "поховати" Сакварелідзе, як головного претендента на посаду нового генпрокурора. Грузинському прокурору замість того, щоб займатися загальноукраїнськими речами, доведеться борсатися одеськими степами, всюди зустрічаючи активну протидію, яка буде підкріплена міцним "дахом" згори.

Тому чи зможе Сакварелідзе провернути в південній Пальмірі справу на кшталт "діамантових" прокурорів, це питання залежатиме від того, чи вдасться йому перехитрувати Шокіна і його людей, а також координації його роботи з іншими правоохоронними органами.

Загалом схоже, що грузинська команда Саакашвілі потрапила в Одесі у серйозну пастку. Відкритті пляжі це добре, але несерйозно. Тому якщо найближчим часом чинному губернатору Одещини не вдасться здійснити кардинальних кроків по зміні ситуації, це означатиме повний провал "грузинської мрії" в Україні. Поки що успіхи Міхо більш ніж скромні і, враховуючи активну протидію з боку центральних органів влади, ще пару-трійку місяців - і губернатора Одещини в суспільстві почнуть сприймати виключно як демагога, не спроможного ні на що окрім теревенів. І по своєму будуть праві...