Як Савченко визнала "ДНР" і офіцера Захарченка

Риторика Надії Савченко давно вже виглядає абсурдною. Втім, зміст останніх її виступів підпадає під статті кримінального кодексу
Фото Укрінформ
Фото Укрінформ

Протягом останніх днів народний депутат від "Батьківщини" Надія Савченко займається самовикриттями. Таки визнавши той факт, що вона їздила на окуповані території Донбасу, льотчиця з депутатським мандатом розповіла байку про те, що неодноразово бувала у терористів заради боротьби з контрабандою. "Я відстежувала, в першу чергу, шляхи контрабанди, де вони можливі, як вони можливі. Всю інформацію, яку я здобувала, я передавала відповідним органам", - сказала Савченко в ефірі на "112".

Дана заява цікава хоча б тим, що раніше Савченко розповідала про необхідність звільнення українських полонених і навіть оголошувала голодування. А тут – контрабанда. З чого б це таке різке перепрофілювання?

До того ж, "відповідні органи", схоже, самі не дуже в курсі про постійні подорожі "штірліца" в спідниці в "Л-ДНР". Так, Савченко повідомила, що дала свідчення в СБУ щодо своєї поїздки на окуповану територію. "Я була в СБУ, дала всі свідчення. Тому особливо ті депутати, яких це дуже цікавить, можуть поцікавитися в СБУ. Свідчення я надала... Я після вас відразу повертаюся на допити до СБУ. Вони тривають довго", - заявила Савченко. Вочевидь, мова йшла про недавню поїздку нардепа, яку довго заперечували в її прес-службі, а потім навіть в СБУ в особі Юрія Тандіта. Щоправда, жодних подробиць про допит в СБУ Савченко так і не розповіла.

Утім, на цьому перли від соратниці Юлії Тимошенко не скінчилися. Вже вночі вона вирішила оприлюднити відео-звернення щодо заяв ватажків "Л-ДНР". При цьому депутатка адресувала свою заяву Олександру Захарченку, який назвав смерть "Мотороли" оголошенням війни з боку Києва. Наводимо повну цитату Савченко:

"Вбити людину, яка сама вбивала людей - не гріх. Але заявляти, що ти будеш вирізати невинні сім'ї - ну, знаєш, Олександр, думай що говориш. А то який ти після цього, нахрен, офіцер? Почавши раз можна не зупинитися."

Який офіцер з терориста Захарченка – абсолютно незрозуміло. Офіцер може бути в існуючій армії, а для цього має існувати країна, а не квазі-сепаратистське утворення Кремля. Іншими словами народний депутат України Савченко фактично визнає "ДНР" незалежною країною. Так що у СБУ є привід зустрітися з пані Савченко знову.

І, останнє. Суспільство ніяк не дочекається чіткої відповіді Юлії Тимошенко: чи підтримує вона Савченко, і якщо не підтримує, то чому не виганяє її зі складу фракції. Може і Юлія Володимирівна вважає терориста Захарченка "офіцером"?   

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада