Як Савченко відбілила Путіна

Вояж депутатки з "Батьківщини" до Москви – це не лише піар, але й технологія, мета якої – показати Заходу, що у Путіна – людське обличчя
Depo.Влада
26 жовтня 2016 16:35
ФОТО: depo.ua
Фото УНІАН
Фото УНІАН

Надія Савченко поїхала на суд над політв’язнями Миколою Карпюком і Станіславом Клихом. В "Батьківщині" її вояж виправдали. А Юлія Тимошенко навіть похвалила. За словами ж Сергія Соболєва, "Савченко і далі перебуває у стані війни. З такого стану тисячі людей, які пройшли фронт, або зараз на фронті – важко вивести. Вона вважає, зараз це її передова: не боятися, їхати. Не можу її засуджувати. Хоча розумію, що це небезпечно. І не дай Бог, її знову заарештують чи затримають".

Існує й інша думка, і вона переважає: на вирок Карпюку й Клиху приїзд української депутатки жодним чином не вплине, а от російській владі він більш ніж вигідний – поява Савченко в суді має продемонструвати Заходу, що в Росії просто розгул демократії. А Путін – не демон з червоними очима, як його нещодавно зобразив The Economist, а не такий вже й поганий хлопець. Він уміє прощати.

Навіть адвокат Савченко Марк Фейгін прокоментував цей вояж досить жорстко: "Я впевнений, що безпечно (їхати до Москви), тому що вона не в`їхала б туди, якби не були на високому рівні дані відповідні гарантії. У цьому немає жодних сумнівів, тому що, мабуть, хтось домовлявся про цей візит через людей, які мають відношення до відповідних структур, перш за все ФСБ, тому що вона тримає кордон і всі ці питання вирішує тільки вона. Допоможе це Карпюку і Клиху? З моєї точки зору, ні".

З Фейгіним у даному випадку важко не погодитися. То ж заява Савченко, що вона їде до Москви навіть, якщо це буде вважатися політичним самогубством, навіть, якщо вона з Росії не повернеться – просто брехня. Що підтвердив і прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков: Савченко в'їзд на територію РФ закритий не був. То ж навіщо депутатці було колотити понти про можливе затримання, а Соболєву брехати про небезпеку арешту…

В ефірі каналу NewsOne Савченко говорила вже інше: "Я ніяка не злочинниця тут. Якби так вважали, то мене тут не було б. Поїздка пройшла дуже спокійно. Російські прикордонники і ФСБ не мають до мене жодних претензій, все було дуже ввічливо. Чому інші нардепи бояться їхати в Росію - мені незрозуміло". Ці слова українського політика, фактично, означають, що вона не вважає Росію ворогом. І це каже людина, долею якої ще не так давно переймалася вся країна. Очевидно, ляпас усім українцям дорого вартує…

Чим закінчиться відверта провокація Савченко з відбілювання Путіна? Схоже, вона та її куратори розуміють, що жодних наслідків знову не буде - вона недоторканна. Максимум – викличуть на допит до СБУ. Можливо, у вівторок, коли збереться Рада, гнівні оцінки її вояжу з парламентської трибуни дадуть колеги. Що її абсолютно не бентежить.

Але тим, хто відповідає за національну безпеку, варто пам’ятати: все, що робить і що говорить Савченко – це не імпульсивні вчинки людини зі "стокгольмським синдромом", а добре продумана технологія. Учора вона їздила до ОРДЛО (принаймні, про це розповідала), сьогодні – до Москви, завтра закличе амністувати бойовиків, післязавтра – до капітуляції. Слід також не забувати, що окрім Росії ця діячка мандрує й Заходом. Неважко здогадатися, які (і чиї) ідеї вона там просуває.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада