Касько в стилі Абромавичуса попросився під захист Держдепу США

Звільнення Віталія Каська варто розцінювати як демарш проти Банкової. Мовляв, черговому реформатору не дали працювати
Depo.Влада
15 лютого 2016 13:45
ФОТО: depo.ua
Касько в стилі Абромавичуса попросився під захист Держдепу США
Касько в стилі Абромавичуса попросився під захист Держдепу США

Розмови навколо можливого звільнення заступника Генпрокурора Віталія Каська точилися вже не перший місяць. Втім, Касько, який публічно розсварився з генпрокурором Віктором Шокіним ще восени минулого року, дотягнув з власною відставкою до найспекотніших політичних часів з явним розрахунком використати демарш для власних політичних цілей. Тепер Касько, по суті, приєднався до різношерстого хору антикорупціонерів, яких вже скоро в українському політикумі буде хоч греблю гати.

Загалом, вся історія зі звільненням тою чи іншою мірою пов’язана зі скандальною справою "діамантових прокурорів", про що прямим текстом й говорить Касько. "У ГПУ панує корупція і кругова порука, а будь-які спроби спинити це показово переслідують. Там панує свавілля і беззаконня. Все більше вихованців і послідовників сумновідомого Пшонки", - заявив Касько, коментуючи власне рішення йти з посади.

Варто зазначити, що Касько наразі єдиний з керівників ГПУ та СБУ, які безпосередньо брали участь у обшуку кабінетів першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, кому довелося піти з посади через "діаманти". Так, в "конторі" з приводу розслідування даної історії також відбувся серйозний скандал. Так, протягом останніх кількох місяців тривав конфлікт між Шокіним та першим заступником голови СБУ Віктором Трепаком. Останній звинувачував Генпрокурора у тому, що той усіляко гальмує розслідування даної справи. Наприкінці січня у ЗМІ навіть з’явилася інформація про нібито звільнення Трепака з займаної посади. Втім, пізніше ці чутки не підтвердилися, а Трепак несподівано перестав коментувати дану тему.

Абсолютно не чутно позицію іншого борця з "діамантовими прокурорами" Давида Сакварелідзе, який, до речі, виступав головним ініціатором спецоперації. Ходять чутки, що така несподівана мовчанка з боку грузинського заступника Шокіна, який останнім часом повністю зосередив свою діяльність в Одеській області, призвела до неприязних стосунків з Каськом. Адже виявилося, що каштани з вогню таскав лише Касько, тоді як його колега просто умив руки, відійшовши на другий план.

Зараз у ГПУ порівнюють Каська з поганим танцюристом. "У нього в руках були всі механізми для того, щоб не просто робити заяви, а й насправді продемонструвати всьому суспільству роботу з міжнародного питання, по санкціях, по боротьбі з корупцією - відділ під тобою, і третє - у справі "діамантових прокурорів". Тому, як кажуть, поганому танцюристу і ноги заважають ", - заявив помічник генпрокурора Владислав Куценко.

Утім, так не думають в Держдепі США і як повідомив посол США в Україні Джефрі Пайєтт у своєму "Твітері", це може перервати процес реформ в Україні.  "Касько був поборником змін в ГПУ. Його звільнення перерве прогрес реформ в Україні", - написав Пайетт. Тож не виключено, що історія із звільненням Каська буде дещо нагадувати історію з Абромавичусом. Щоправда, Касько не озвучив жодних прізвищ, настільки ж гучних як ім'я Кононенка. 

Якщо ж відставці Каська дадуть реалізуватися без зайвого галасу з боку Заходу, то це фактично означає - тепер справа "діамантових прокурорів" - це виключна відповідальність Шокіна. Враховуючи особисту зацікавленість генпрокурора у тому, щоб ця справа так і не «злетіла», Касько тепер зможе з позиції ображеного "реформатора" періодично з’являтися в інформпросторі, щоб в чергове проїхатися по Генпрокурору.

Попри те, що сам Касько заявив про повернення до адвокатської діяльності, його появу варто очікувати в одному з політичних проектів. Може, й не у проекті Михайла Саакашвілі, з підлеглим якого Касько побив горшики, але враховуючи тренд на "антикорупціонерів", можна не сумніватися – у разі позачергових парламентських виборів це прізвище обов’язково вигулькне в одному з партійних списків. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада