Як Садовий, Тимошенко і Ляшко підігрують Ківалову і Ко

Коли запрацює Вища рада юстиції – невідомо. Міноритарії коаліції ніяк не можуть поділити між собою крісло у ВРЮ. Їхні чвари вдало використовують ті, хто до цього часу утримує всю судову систему на гачку…

Як Садовий, Тимошенко і Ляшко підігрують…

Процес обрання трьох членів Вищої ради юстиції по квоті Верховної Ради "успішно" завис завдяки трьом політсилам, що представляють коаліцію. Мова йде про "Самопоміч", "Батьківщина" та Радикальна партія. Представники цих трьох політсил зараз активно виступають проти кандидатів на посаду членів ВРЮ, які запропонували Блок Петра Порошенка та "Народний Фронт". Мовляв, до них є серйозні питання.

Втім, ця критика відводить нас від справжньої причини такої дивної поведінки партій Садового, Тимошенко і Ляшка. А вона полягає у тому, що ці фракції ніяк не можуть поділити між собою третю кандидатуру на посаду ВРЮ. Варто зазначити, що два місяці тому представники всіх коаліційних сил домовилися про наступний розподіл членів ВРЮ: по одному члену від БПП та НФ та один член від "Самопомочі", "Батьківщини" та Радикальної партії. Але віз і нині там: тріо міноритаріїв до цього часу не спромоглися обрати єдину кандидатуру.

Втім, у них є певні підстави для критики своїх більш чисельних колег по коаліції. Так, кандидатом до ВРЮ від БПП став Олексій Маловацький, який зараз є депутатом Київради від "УДАР-Солідарність". Під час президентських виборів 2014 року Маловацький був заступником керівника юрслужби, а на парламентських виборах навіть став керівником юридичної служби у БПП.

У свою чергу, "Народний фронт" запропонував на посаду члена ВРЮ голову Оболонського районного суду Ірину Мамонтову, відому тим, що попри тиск з боку АП під час подій на Майдані до затриманих і обвинувачених у масових заворушеннях застосувала не утримання в СІЗО, а домашній арешт - більш м'яку міру, яку адвокати вважали найбільш прийнятною в цій ситуації. Першого у трійці маленький фракцій називають не інакше як "кишеньковим" юристом президента, про другу безсторонньо говорять: мовляв, вона, авжеж, молодець, але все рівно працювала під час режиму Януковича, а отже не може бути членом ВРЮ. У цілому, така поведінка нагадує прислів'я: у чужому оці порошину бачить, а в своєму пенька не помічає...

Якби там ні було, але обрання членів ВРЮ завдяки позиції цих трьох фракцій у парламенті паралізовано. Тим часом судова система імені Ківалова-Портнова успішно продовжує своє функціонування. Треба враховувати, що без Вищої ради юстиції, яка вже понад рік не працює, звільняти суддів неможливо. Фактично мова йде про повний провал люстрації. Тим паче, зараз в українських судах розглядаються 300 позовів про поновлення на роботі прокурорів, міліціонерів та податківців, які підпадають під закон "Про очищення влади". Поки ВРЮ не працює, суддям боятися нічого, і вони спокійно поновлюють люстрованих чиновників на роботу, щоб ті продовжували керувати й красти далі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme