Як Саакашвілі став "пилюкою на дорозі"

Крах надій екс-президента Грузії зробити успішну кар'єру в Україні і відмова грузинських соратників від свого "батька" остаточно перетворює його на збитого льотчика

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Як Саакашвілі став "пилюкою на дорозі"…

Учора з Грузії Саакашвілі прийшла вкрай неприємна звістка: майже половина політради опозиційної партії Міхаела Саакашвілі "Єдиний національний рух" (ЄНР) і абсолютна більшість депутатів, обраних до парламенту від цієї партії, заявили про вихід з ЕНД, розмежування з Саакашвілі і створення нової політичної організації. Найнеприємніше, що флагманом виходу з партії став Гігі Угулава – багаторічний мер Тбілісі часів Саакашвілі, якого називали одним з найбільш близьких людей до колишнього президента Грузії.

В результаті, при зміні влади Угулаву звинуватили у відмиванні коштів. Лише у вересні 2015 року він був звільнений з в’язниці, а зараз пішов на розкол партії. Формальним приводом для розколу стало питання про обрання нового голови партії замість Саакашвілі, який формально не займав цей пост після фактичної втечі з Грузії в кінці 2013 року і втрати грузинського громадянства слідом за отриманням громадянства України. Питання про обрання нового голови партії повинно було вирішитися на партійному з'їзді 20 січня, але угулавівці вирішили не чекати з’їзду і пішли.

Фактично можна говорити про остаточний кінець політичної кар’єри Саакашвілі в Грузії. Туди, по факту, нема вже потреби повертатися: вся верхівка його партійного дітища пішла від нього. І цих людей можна зрозуміти: протягом останніх років Саакашвілі перетворився з політика, хай який і програв президентські вибори в Грузії, але мав успішний бекграунд, на політика-гастарбайтера. Причому гастарбайтера відверто невдалого. Це наочно продемонстрував похід Саакашвілі в губернатори Одещини, коли замість проведення обіцяних реформ півтора роки його роботи на цій посаді відзначилися лише постійними скандалами.

До того ж провалилися всі політичні плани Саакашвілі в Україні, які полягали в бажанні  швиденько посунути тубільців і стати прем’єр-міністром. Власне, постфактум він сам це визнав після звільнення з посади голови Одеської ОДА, заявивши про свою участь у дискредитаційній кампанії проти Арсенія Яценюка.

Тепер головним гаслом Михайла Саакашвілі стала вимога проведення дострокових виборів до Верховної Ради. Але скільки б Міхо про це не говорив, перевиборів парламенту не буде. То ж Саакашвілі разом зі своїми соратниками остаточно опинився в пастці, коли приводів для інформаційних кампаній, які б підтримували інтерес до його персони і його політичного проекту, немає.

В одному з інтерв’ю голова Адміністації президента Ігор Райнін, відповідаючи на питання про те, що Петру Порошенку має бути образливою риторика Саакашвілі, заявив: "Президент - сильна людина, він на придорожній пил не звертає уваги... Про "придорожній пил". Не шукайте тут особистісних оцінок. Я хотів підкреслити, що для Президента такі питання є другорядними. Він на них не реагує".

Власне, ця цитата – яскраве свідчення того, на яких ролях через свою скандальність зараз опинився Саакашвілі в Україні. А якщо додати до цього розвал проекту в Грузії, то ситуація у нього – не позаздриш. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme