Як Саакашвілі перетворюється на Надію Савченко

Відсутність креативу й продуктивних тем змушує окремих політиків вдаватися до шкідливого популізму, розрахованого на маргіналів

Ігор Петренко

"Я за те, щоб спорудити велику стіну (не яценюківську, а справжню), тимчасово відгородиться від окупованої частини Донбасу, сконцентрувавшись на решті України. Ми обов'язково повернемо окуповані території після того, як переможемо корупцію і почнемо швидкий розвиток. Але щоб їх повернути швидше, зміни в першу чергу повинні відбутися в Києві", написав Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook.

"Судячи з вище сказаного Абхазію і Осетію не повернули під юрисдикцію Грузії за часів президентства Саакашвілі по причині повільного розвитку або непереможеної корупції", слушно відреагували на допис екс-президента Грузії соцмережі. Були й більш різкі висловлювання на його адресу, і на них Саакашвілі заслужив.

По-перше, "стіна Яценюка", про яку він згадав, споруджується не між підконтрольними Україні територіями Донбасу й тимчасово окупованими, а на кордоні України й Росії. Що логічно. Відгороджуватися стінами від наших земель, де поки що панують російські окупанти, - абсурд, це, фактично, відторгнення людей, які там проживають. На це Україна не піде.

До речі, не будував стін з Абхазією й Південною Осетією й сам Саакашвілі. Навпаки, демаркаційні знаки з Грузією встановлювали росіяни. То ж навіщо Міхо пропонує всяку дурню зробити нам? Будь-хто розуміє, що землі, на яких зараз заправляють бойовики, повернуться не завдяки стінам, а коли звідти піде Росія.

По-друге, і це правильно підмітили користувачі соцмереж, не Саакашвілі збирав українські території, не він їх боронить, і не йому вирішувати, що робити з Донбасом. Додамо: якщо "Інша Україна" від екс-глави Одещини – це країна, де переможуть такі популісти, як він, тоді ні про яке повернення окупованих територій не йтиметься взагалі.

По-третє, окрім звинувачень всіх і вся в корупції, від Саакашвілі ніхто іншого не чує. І навряд чи почує, приміром, адекватну програму економічних змін. З чіткими планами, кошторисом і так далі. У нього був час показати позитивний результат на посаді керівника Одеської області, але окрім скандалів там він нічим не запам'ятався.

По-четверте, розмови про побудову стіни на лінії розмежування – це шкідливий популізм. І Саакашвілі не перший, хто закликає зробити такий крок. В суспільстві існує мізерна кількість громадян, яка також так думає. Якщо політик орієнтується на цих виборців, значить, його політичний проект мертвонароджений.

По-п'яте, Саакашвілі все більше нагадує Надію Савченко. Обидва діячі роблять заяви космічного масштабу, які потім на шкоду нашій державі інтерпретуються російськими пропагандистами. Безсумнівно, ініціатива Міхо отримає резонанс на телеканалах сусідньої держави-агресора. Ці телеканали транслюються на окупованих територіях, мешканців яких тепер лякатимуть повним відгородженням України від них.

І, останнє. Саакашвілі ображається, коли його висловлювання різко критикують. Він, на жаль, не розуміє, що спрямованість виключно на ретрансляцію негативу робить політика популярним на дуже короткий час. У нас таких було і є – хоч греблю гати. Вони завжди знають, як, але коли доходить до справи, не можуть це "як" реалізувати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада