Пошук Гонгадзе-2. В яку гру грають росіяни?

Напад на Михайлика в Одесі, облита кислотою Гандзюк в Херсоні, убитий в Бердянську Сармат…

Всі ці історії поєднують дві речі: відсутність логічного пояснення, кому це було потрібно і те, що всі ці люди відомі в своїх регіонах. Можна багато говорити про те, що це локальні розбирання, це побутові історії або щось ще. Але створюється враження, що хтось наполегливо шукає якусь історію, яку можна було б розкрутити на всеукраїнському рівні в масові акції протесту проти чинної влад, пише "Деловая столица".

Звичайно, можна сказати, що ця версія тхне конспірологією, але занадто часто відбуваються подібні випадки, щоб не замислитися над питанням, а чи дійсно все це випадкові збіги.

Коли один відомий британський дослідник сучасної Росії сказав, що характерною рисою російських спецслужб є глибинне небажання придумувати щось нове. Росіяни завжди повторюють ті історії, які колись вистрілили. Зараз, дуже схоже, що йде спроба знайти другого Гонгадзе, який міг би стати, таким собі каталізатором протестних подій.
Чи вдасться це зробити? Сказати дуже складно, адже зараз вся соціологія говорить про спад протестних настроїв (люди вважають, що протест можна буде висловити на виборах). Але виключати щось неможливо, адже давайте згадаємо Врадіївку, яка, де-факто, стала прологом Революції гідності.

На жаль, виглядає так, що російські спецслужби почали атаку на відомих активістів з тим, щоб спробувати розігріти протестні настрої. І, на жаль, з цим неймовірно складно боротися.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна