Як маргінали та опозиціонери радіють перемозі Трампа

Depo.ua промоніторив заяви представників "п’ятої колони" та опозиції, які дуже жваво відреагували на перемогу Дональда Трампа на президентських перегонах в США
Depo.Влада
9 листопада 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Як маргінали та опозиціонери радіють перемозі Трампа
Як маргінали та опозиціонери радіють перемозі Трампа

Сьогоднішні аплодисменти в Держдумі, де оголосили про виграш Трампа у Штатах, не могли не екстраполюватися на частину українського політикуму, орієнтованого на Кремль. Кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук вже розсипався дифірамбами на адресу майбутнього президента США. "Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США вселяє надію, що світовим лідерам вдасться, подолавши суперечності і конфлікти, породжені колишнім керівництвом Білого дому, внести серйозний вклад у встановлення миру і стабільності в усіх регіонах", — написав він у Facebook.

Несподівано спливла в інформаційному просторі багатолітня лідер ультрапроросійської Прогресивної соцпартії та завзятий борець з американськими кораблями в українських портах Наталя Вітренко, яка привітала Дональда Трампа з перемогою на виборах та сподівається, що "США більше не безчинствуватимуть у світі". "Вітаю Вас з обранням 45-м Президентом США. Ви пройшли важку виборчу кампанію і перемогли. Ви отримали підтримку тих громадян Сполучених Штатів, які захотіли змін як у внутрішній, так і в зовнішній політиці. Маю велику надію, що Ви позитивно вплинете і на те, що відбувається в Україні. Наш народ тяжко страждає від війни, злиднів, корупції, політичних репресій та безчинства неонацистів", - йдеться у тексті.

Не особливо приховувала радості й адвокат, "ватниця" та за сумісництвом подруга покійного ватажка донбаських терористів Мозгового Тетяна Монтян. "Особисто я передрікала перемогу Трампа лише в приватних розмовах. А ось майдаунна політиканська шваль виявилася настільки тупорилою, що відлизували Клінтонші відкрито та з ранку до ночі", - написала вона у соцмережах.

І якщо реакція представників влади була передбачувано дипломатичною, то представники парламентської опозиції себе в епітетах особливо не стримували. Зокрема, виділився Олег Ляшко, який прямим текстом назвав катастрофою перемогу республіканця Дональда Трампа на президентських виборах у США. "Перемога Трампа - це катастрофа. Але нам, українцям, своє робити", - написав Ляшко. Однак, за якийсь час, він відредагував допис. "Сподіваюся, що всі реверанси кандидата в президенти Трампа в сторону Путіна – це було не більше, ніж передвиборна риторика. Президент Трамп зобов'язаний буде проводити лише ту політику, яка відповідає національним інтересам США. Один із таких життєвих довгострокових інтересів США – сильна і незалежна Україна", – написав він.

Різка заява прозвучала і від віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, яка, як відомо, представляє "Самопоміч". За її словами, перемога на президентських виборах кандидата від республіканців Дональда Трампа призведе до неадекватного сприйняття Росії. "Перемога, наприклад, Трампа, може позначиться передусім на зовнішній політиці і саме там, на жаль, може статися так, що сприйняття Росії може бути ще більш неадекватним. І зрозуміло, що це позначиться на Україні", - сказала вона. Сироїд нагадала, що Трамп неодноразово висловлювався на підтримку Росії, "що для України є не дуже добрим знаком".

Лише лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко відреагувала на Трампа-президента у виключно позитивному ключі. Зокрема, вона заявила про впевненість у зміцненні партнерських відносин України і США після перемоги Дональда Трампа на виборах президента. "Я переконана в тому, що США, які одні з перших визнали незалежність України, весь час незалежності України поруч з нами намагалися допомогти нам як суверенній державі пройти шлях становлення. США, які після оголошення України війни стали на захист українського суверенітету, цілісності кордонів, ввели санкції. США завжди були у нас як великий друг. Тому в мене немає сумнівів, що новий президент США буде продовжувати цю політику, і наші партнерські відносини будуть тільки зміцнюватися", - заявила Тимошенко.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада