Як "ПС" і "Свобода" підіймали патріотичний дух російського виборця

Якби у нас не існувало доморощених націоналістів, Кремлю варто було б їх вигадати
Depo.Влада
19 вересня 2016 10:30
ФОТО: depo.ua
Як "ПС" і "Свобода" підіймали патріотичний дух російського виборця
Як "ПС" і "Свобода" підіймали патріотичний дух російського виборця

Грандіозні шоу під дипломатичними закладами РФ у Києві та Одесі протягом останніх днів дали політтехнологам Путіна того, чого йому так не вистачало – картинки з ворогами. В п’ятницю під стінами посольства РФ в Києві відбулося файєр-шоу, яке одразу розігнали російські пропагандисти.

Зокрема, на цю провокацію швиденько відреагував корифей кремлівської школи медіа-брехні Дмитро Кисельов. "Атака на посольство скидається на давню африканську практику вуду, коли ляльку ворога хтиво проколюють довгими голками", - заявив він. До чого тут вуду – зрозуміло лише Кисельову, втім, сам факт того, що всю цю історію явно використали спеціально під вибори, не залишає жодних сумнівів.

Втім, скоро виявилося, що палаючі шашки в п’ятницю – це лише прелюдія. У неділю трощити паркани та не пускати на дільниці поодиноких росіян прийнялися політики: "Правий сектор" засів в Одесі, "Свобода" влаштувала піар-акцію в Києві. Заради чого все це було влаштовувати, якщо голосувати у дипустанови прийшло "аж" 369 громадян Росії. Причому, де було менше "кіпішу", там виявилося й менше бажаючих проголосувати. У посольстві РФ вже порахували, що в Києві, де "свободівці" цілий день ломали паркан, проголосували 155 чоловік, тоді як у Львові, де все було спокійно – 38. В Одесі, де лютував "Правий сектор", виявилося 120 виборців, тоді як у більш-менш спокійному Харкові знайшлося лише 56 громадян РФ, що захотіли прийти й поставити галочку.

Зрозуміло, що така кількість голосуючих – а тим паче, для Росії, де вже результат написано заздалегідь – ні на що вплинути не може. Втім, ці акції мали іншу дуже важливу ціль – вони підіймали явку російських виборців. Іншими словами, за рахунок придуркуватих націоналістів у Кремлі розраховували хоч якось активізувати непідйомний російський електорат, який веде себе настільки інертно, що вже не хоче підтримувати нікого – ані "Єдину Росію", ані кишенькові проекти на кшталт ЛДПР Жириновського чи КПРФ Зюганова. Падіння економіки та реальні злидні призводять до того, що ніхто просто не хоче йти на вибори. Але ж Кремлю треба забезпечити хоч якісь формальності. Ось і вигадуються такі от "каталізатори" для тих, хто побачить по телевізору, що "страна в опасности" й швиденько побіжить на дільницю, щоб підтримати владу.

Щоправда, схоже, що це не сильно допомогло – середня явка на виборах в РФ склала 40,37%, тоді як у Москві явка виявилася найменшою в країні (28,72). Далі йдуть Пермський край, Томська, Новосибірська, Іркутська області, де теж до 30% явки дотягнути не змогли.  

Втім, якщо з явкою стався провал, то треба враховувати, що бійки в Україні давали ще один дуже вигідний медіа-результат для росіян: вони відвернули тему Криму. Нібито на Заході й заявили про невизнання виборів на окупованому росіянами півострові, але акцент в день виборів змістився на націоналістів, а не на більш серйозну але не таку яскраву тему як-то Крим.

На жаль, все це можна було припинити. І тут варто згадати СБУ, яке чудово знає всіх персонажів, що брали участь у цих заходах. Чого вартий лише один Ігор Мірошниченко, депутат Київради від "Свободи", якого навіть однопартійці звинувачували в тому, що той допомагав забудовникам. Саме СБУ могло попередити провокації.  

Що ж до політичних акцій, то завжди можна знайти більш спокійний сценарій, щоб поглузувати з "москалів". Наприклад, можна було зняти тих, хто прийшов голосувати і потім через суд домогтися їх депортації. Втім, для наших націоналістів треба бійка, а не результат…

Можна не сумніватися, що аналогічні акції вже скоро почнуться за участі тих самих персоналій, але вже по суто внутрішньополітичним темам. Наприклад, нічого не завадить тій же "Свободі" влаштувати бійку з піротехнікою, прикриваючись боротьбою проти тарифів. Заради цього можна буде постояти поруч з іншими тарифоборцями як-то Мураєв і Тимошенко. Адже піар для наших політиканів – насамперед…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада