"Як пропатчити KDE2 під FreeBSD": Очільник Мінцифри Федоров засипався на жарті від глядача

Очільник Міністерства цифрової трансформації України та колишній IT-підприємець Михайло Федоров не зміг відповісти на запитання про те, як пропатчити KDE2 під FreeBSD

Це сталося під час його інтерв’ю Яніні Соколовій для проекту "Рандеву" на "5 каналі" (на відео – з 42:27), передає Depo.ua.

Так, Федорову в межах розмови ставили запитання, запропоновані глядачами. Одним із них було: "Як пропатчити KDE2 під FreeBSD?".

"Не знаю, про що це", – відповів Федоров.

Він зауважив водночас, що це може бути "якась технічна річ, яку розуміють спеціалісти нашої IT-компанії, яку ми створили".

Отже, Федоров не знайомий ані з відомим в IT-сфері жартом про KDE2 та FreeBSD, ані зі згаданими у ньому термінами.

Зазначимо, що Федоров – 29-річний український IT-підприємець та державний діяч. У 2014 році він закінчив Запорізький національний університет (соціологія та управління). Того ж року він балотувався до Верховної Ради від лібертаріанської партії "5.10".

У 2015 році Федоров заснував компанію SMMSTUDIO, що спеціалізувалася на рекламних кампаніях у соціальних мережах.

За чотири роки він приєднався до команди кандидата у президенти Володимира Зеленського, очоливши digital-напрям його кампанії.

Після цього Федоров знову балотувався до парламенту (від "Слуги народу", №6 у списку). Згодом став радником президента із цифрового напрямку.

Пізніше Федорів став наймолодшим міністром в історії України, коли його призначили на посаду віцепрем’єра – міністра цифрової трансформації.

Він є, зокрема, ініціатором електронного сервісу державних послуг "Дія", а також підтримує та просуває ідею побудови "цифрової держави".

Нагадаємо, очільник Мінцифри обіцяє дати мільйон тому хакеру, який зуміє зламати "Дію".

Довідка: "Як пропатчити KDE2 під FreeBSD?" – популярний у мережі жарт, що народився з вигаданого діалогу, що міг би відбутися на просторах каналу #anime у російськомовному інтернеті початку 2000-х.

Суть жарту полягала у тому, що користувач, якому потрібна допомога з програмним забезпеченням, поставив це питання не користувачам тематичних каналів, а поціновувачам аніме, чимало з яких на той час були фахівцями в IT-сфері.

З часом цитата стала відомою завдяки цитатнику Bash.org.ru, зазнавала чимало трансформацій, пародіювалася.

Згодом жарт почав поширюватися і за межами Інтернету. Зокрема, під час прес-конференцій лідерів держав саме це питання неодноразово ставало одним із найпопулярніших.

Насправді ж, FreeBSD – це UNIX-подібна операційна система, яку створили 1993 року на базі патчів користувачів системи 386BSD.

Від середини 2000-х років і дотепер FreeBSD залишається найпопулярнішою з операційних систем сімейства UNIX, створених на основі розробок Каліфорнійського університету в Берклі. Всі вони є безкоштовними та мають відкритий початковий код.

Також FreeBSD добре зарекомендувала себе як система для побудови інтранет- і інтернет-серверів. FreeBSD і сьогодні використовують як платформу на багатьох великих серверах такі компанії, як Yahoo, Apache Corporation, Sony Japan тощо. А Orbis OS для консолі PlayStation 4 заснована на кастомізованій версії FreeBSD.

Водночас K Desktop Environment 2 (KDE2) — це графічне середовище для unix-подібної операційної системи. Тож під "патчити KDE2 під FreeBSD" можна розуміти процес налаштування графічного середовища для системи.

Тонкощами реалізації цього непростого процесу користувачі власне і ділилися на тематичних каналах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme