Як пов'язані марш УПА і перше питання в опитуванні Зеленського

Щоб затушувати вимоги Маршу УПА, Володимир Зеленський придумав питання про корупціонерів

Юрій Вишневський
Політичний оглядач "Ділової столиці"
Як пов'язані марш УПА і перше питання в…
Фото: Depo.ua

В День захисників України в столиці пройшов традиційний Марш УПА, який організували "Національний корпус", "Правий сектор" і "Свобода", підтримали ветеранські організації і "Рух опору капітуляції".

Варто зазначити, що масовості акції дуже допомогла Зе-влада - своєю капітулянською політикою. Принаймні саме так її оцінили учасники Маршу УПА-2020. Як акцентують організатори акції, її головне завдання полягало в тому, щоб "примусити владу не здавати Україну ворогові", "нагадати владі про те, що українці готові зупинити ватний реванш і захищатимуть національні інтереси власної держави".

Марш почався в парку Шевченка, пройшов центральними вулицями Києва і завершився на Банковій під стінами Офісу президента. Там учасники традиційно проголосили свої вимоги до влади:

1. Прийняти закон "Про захист української державності від колабораціонізму", згідно з яким в українському правовому полі буде введено поняття "колаборант", а також буде створено спеціальну комісію, яка розглядатиме злочини колабораціоністів.

2. Забезпечити дієву реакцію СБУ і Національної поліції на проросійську діяльність громадян України, які, починаючи з 2014 року були помічені в колабораціонізмі.

3. Ініціювати позбавлення ліцензії на мовлення проросійські канали "112", NewsOne, ZIK, "Наш", "Інтер", "Київ Live".

4. Припинити обмеження українських військовослужбовців у веденні вогню у відповідь на обстріли російських військ і найманців на Донбасі.

Як констатує "Рух опору капітуляції", головна вимога —  прийняти закон проти колаборантів. У зв'язку з цим нагадаємо, що в грудні 2017 р. група народних депутатів від "Народного фронту", в тому числі нинішніх провідних діячів Руху, внесла проєкти законів "Про захист української державності від проявів колабораціонізму" і "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо колабораціонізму і посилення відповідальності за державну зраду)". Другий з цих проєктів пропонував, зокрема, встановити, що усвідомлене і добровільне співробітництво з державою-агресором в її інтересах, зайняття посад, в тому числі виборних, в окупаційних органах держави-агресора карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років. Зараз таке покарання встановлено за державну зраду. Тобто автори цих проєктів пропонували зрівняти колабораціонізм і держзраду. Зрозуміло, в новому парламенті ніщо не заважає Володимиру Зеленському та депутатам з його партії "Слуга народу" внести аналогічні законопроєкти. Потрібна тільки політична воля. І Марш УПА був покликаний її пробудити.

Тут варто нагадати, що вимоги були оприлюднені ще 5 жовтня і на Банковій було достатньо часу, щоб підготувати відповідь. Хтось її назве простою, хтось - підлою, і ті і ті, на нашу думку, можуть мати рацію. Напередодні Дня захисника України Зеленський анонсував фейковий плебісцит з п'яти питань, а самі питання не назвав. І от 14 жовтня, в День захисника України, буквально в момент початку Маршу УПА, Зеленський оголосив своє перше питання: "Чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?".

"Приходь 25 жовтня на виборчу дільницю і вирішуй!" — закликав Зеленський українців. Щоправда, насправді ніхто нічого за великим рахунком не вирішує, адже потрібно спочатку прийняти закон про народовладдя. Крім того, законодавство не допускає взагалі ніяких опитувань на виборчих дільницях. Та й в офіційному роз'ясненні Офіс президента зізнається, що це опитування не матиме ніякої юридичної сили. 

Таким чином, можна зробити висновок, що питання про корупціонерів придумане поспіхом, з метою затушувати вимоги Маршу УПА. Фактично Зеленський спробував взагалі зняти з порядку денного питання про покарання за колабораціонізм і для цього переключити увагу на корупціонерів. Перевірити його на правдивість дуже легко. "Кожен раз, коли президент пропонує політичному середовищу посилити реакцію держави на корупцію, у відповідь отримуємо численні варіанти спекулятивного "ні". Тому тепер запитаємо безпосередньо у народу України", — таку легенду придумав Офіс президента. Що ж, перевіряємо, скільки разів Зеленський пропонував законопроєкти про введення довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах. Відповідь проста і зрозуміла: нуль разів.

І зараз це питання знадобилося Зеленському для іншої мети - не для боротьби з корупцією, інакше президент вніс би законопроєкт, а для того, щоб нівелювати в суспільній свідомості колабораціонізм і державну зраду.

За матеріалами "Ділової столиці".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme