Як повістка Новинському зчинила скандал в Раді

У понеділок, 2 листопада, під час засідання погоджувальної ради депутатських фракцій народному депутату від "Опозиційного блоку" Вадиму Новинському слідчі принесли повістку про виклик до органів МВС на слідчі дії
Depo.Влада
2 листопада 2015 15:04
ФОТО: depo.ua

При цьому дії представників міліції були сприйняті деякими нардепами агресивно, передає depo.ua з посиланням на ТСН.

Частина депутатів, обурена тим, що МВС публічно хотіло вручити повістки, минаючи затверджену процедуру, покинула зал.

Нардеп від БПП Ірина Геращенко заявила, що такі дії тим більше неприпустимі, що сьогодні розглядається винесення на голосування законів щодо безвізового режиму з ЄС, а в залі присутній представник Європарламенту Пет Кокс.

"Від імені тих, хто залишився, хочу вибачитись перед паном Коксом. Він мав право побачити роботу депутатів напередодні прийняття важливого пакету законів щодо безвізового режиму. До голови ВР є пропозиція – проводити два засідання погоджувальної ради, одне – з камерами, з тарифним майданом, друге – закрите по порядку денному", - заявила Геращенко.

Не погодився з загальним обуренням член фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський. Депутат каже – процедури такі, що кожен владний злочинець встигне втекти.

"Слідчі зробили спробу викликати на допит, але ніхто КПК не відміняв. По нинішній процедурі отих депутатів, яке слідство хоче опитати чи заарештувати, зокрема з оточення Януковича, немає жодних шансів це зробити. Адже по процедурі має подаватись подання до регламентного комітету, а звідти витік інформації і депутат на літак. Я маю пропозицію до спікера - зробити спрощену процедуру, щоби правоохоронні органи могли виконати свій обов'язок. І виконати свій обов'язок не віртуально, а реально", – сказав Пашинський.

Голова ВР Володимир Гройсман заявив, що не міг не пустити представників МВС, принаймні вислухати їх було необхідно, аби згодом не звинуватили у "покриванні".

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада