Чому Портнов з Москви влаштував "сеанс викриття" Порошенка

Екс-заступник голови АП Януковича Андрій Портнов, який після втечі знаходиться у Москві, чомусь вирішив стати адвокатом судді-хабарника Чернушенка
Depo.Влада
23 червня 2015 17:30
ФОТО: depo.ua
Чому Портнов з Москви влаштував "сеанс викриття" Порошенка
Чому Портнов з Москви влаштував "сеанс викриття" Порошенка

Шляхи Господні несповидимі, чого не скажеш про шляхи наших політиків. Причому, це стосується й тих, хто вже півтора роки як втекли з України, і по ідеї мали б забути про свої амбіції назавжди. Втім, учора один з найбільш одіозних персонажів режиму Януковича Андрій Портнов у Facebook несподіванно вирішив заступитися за голову Київського апеляційного суду Антона Чернушенка. При цьому він розповів історію чотирирічної давнини про те, як Петро Порошенко нібито приходив до нього в АП і просив захистити його інтереси в "Укрнафтогазвидобуванні". "Тоді я нічим не зміг допомогти Петру Олексійовичу, хоча його бажання встановити контроль над цією компанією виходило за рамки всякої пристойності. Тепер, ставши Президентом України, Петро Порошенко вирішив допомогти собі сам. Останні кілька місяців навколо компанії Нафтогазвидобування відбувалися дивні події. Один з районних судів Києва чотири рази заарештовував рахунки та акції цієї компанії, а апеляційний суд відразу ж ці арешти скасовував. Тому влада вирішила діяти жорсткіше і незграбно. Причиною безпрецедентних триденних обшуків в апеляційному суді м.Києва є не боротьба з корупцією, а битва саме за цю компанію", - зазначив Портнов.

Хто як не Портнов знає, як треба "працювати" з судовою системою, аби вона ухвалювала потрібні владі речі. Вочевидь, ностальгія по тим "чудовим" часам, коли кожен суддя, зачувши його грубуватий голос з легким донбаським прононсом, одразу ухвалював будь-яке навіть абсолютно безглузде рішення, нікуди не поділася. Цікаво, що за чутками, вплив Портнова у деяких суддівських колах нібито був збережений. Поговорюють, що це стосується й згаданого вище голови Апеляційного суду Києва.

У будь-якому разі, знаючи давні зв'язки Портнова з Віктором Медведчуком, схоже, що тут мова йде, скоріше, про намагання Портнова захистити тіньовий бізнес людей, пов'язаних з газовидобуванням - Нестором Шуфричем та Миколою Рудьковським. 

Якщо ж говорити про моральну складову цього питання, то намагання Портнова мало не відбілити Чернушенка, виглядає досить кумедно. Розповідь про битву за "Нафтогазвидобування" виглядає просторікуватим намаганням відволікти увагу від конкретної корупційної історії. Варто нагадати, що під час обшуку в кабінеті у Чернушенка знайшли всього нічого: 6500 доларів США, які він нібито взяв з собою, щоб оплатити послуги дорогого стоматолога по установці 5 імплантів за 1300 у.е. за один зуб. Також виявили талони на 14 500 літрів бензину (це приблизно на 300-320 тисяч гривень, на такій кількості бензину на авто середнього класу можна проїхати 150 тисяч кілометрів, тобто тричі обігнути земну кулю по екватору), які за його словами йому залишив якийсь його друг і він їх зберігав у себе в кабінеті - так би мовити "про всяк випадок".

Але Портнов, вочевидь, вважає, що чіпати Чернушенка наші правоохоронні органи не мають права, а гроші, зароблені Чернушенком "потом і кров'ю", треба повернути: щоб зуби собі зробив. Бо ж буцімто йде війна за "Нафтогазвидобування".

Якщо йти далі за цією абсурдною логікою, то, в принципі, так можна відмазати будь-якого чиновника-корупціонера. Власне, "п'ята колона", яка непогано збереглася на українських теренах, й зараз успішно використовує звинувачення про нібито політичне замовлення, захищаючи газету "Вєсті", мера Харкова Геннадія Кернеса й іншу наволоч, що успішно продовжує нищити Україну.