Як Порошенко, Зеленський і Медведчук поділять країну, – рейтинги

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив результати опитування виборців про їхні симпатії на гіпотетичних президентських і парламентських виборах
 

Як Порошенко, Зеленський і Медведчук под…
Фото: dsnews.ua

Про це йдеться у статті "ДС" "Сюрпризи партійних рейтингів. Як Порошенко, Зеленський і Медведчук поділять країну", передає Depo.ua.

Як зазначається у публікації, найцінніше в цьому рейтингу те, що він дозволяє побачити картину не тільки в середньому по Україні, а й по чотирьох макрорегіонах — захід, центр, південь, схід.

"Це особливо актуально з двох причин. По-перше, будь-які рейтинги зараз проектуються на місцеві вибори, призначені на 25 жовтня. А для місцевих виборів середні цифри по Україні мають мало значення, набагато важливіші регіональні особливості. В середньому по Україні рейтинг Зеленського впав за п'ять місяців на 10,8% — з 42,6 до 31,8%. У той же час рейтинг Порошенка виріс на 4% — з 14,9 до 18,9%, рейтинг Бойка підріс на 1,1% — з 12,2 до 13,3%.  Від трійки лідерів сильно відстала Тимошенко, чий рейтинг практично не змінився — було 9,7%, стало 9,8%. Решта конкурентів далеко позаду", – звертає увагу автор статті.

Що стосується партійних рейтингів, то тут динаміка аналогічна: за п'ять місяців рейтинг партії "Слуга народу" впав на 11,1% — з 32,6 до 21,5%. Водночас рейтинг "Європейської Солідарності" виріс на 2,6% — з 15,2 до 17,8%, рейтинг ОПЗЖ зріс на 0,5% — з 15,8 до 16,3%. Якщо п'ять місяців тому "слуги народу" випереджали найближчих переслідувачів майже вдвічі, то зараз розрив скоротився до всього лише 3,7%. На четвертому місці — "Батьківщина", чий рейтинг упав з 12 до 8,7%. У решти конкурентів справи ще гірші.

"Таким чином, зараз лідирують три партії з майже однаковими відсотками, а інші відстають від них в кілька разів. При цьому "Європейська Солідарність" перша в західних і центральних областях, а також у Києві, ОПЗЖ лідирує в східних і південних областях, а "слуги народу" — усюди другі", – зазначає видання.

Автор статті припускає, що за результатами місцевих вирі борів "слуги народу" в будь-якому разі змушені будуть до когось прилаштовуватися — або до "Євросолідарності", або до ОПЗЖ.

"Проблема тут не в "нових" і "старих" особах, а набагато глибша. Зеленському належить вибрати, якої лінії дотримуватися — оборони чи капітуляції. Наприклад, коаліція з ОПЗЖ однозначно диктуватиме вибір на користь капітуляції. І цей вибір буде мати значення для всіх регіонів", – наголошується у статті.

Нагадаємо, згідно з результатами опитувань, на Заході України "ЄС" вже перевершила "Слугу народу", а Порошенко майже зрівнявся із Зеленським. У Центральній Україні найкраща динаміка – в Порошенка

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"