Як Порошенко з Яценюком обмінялися "конями"

Після того, як головою Державної фіскальної служби став Роман Насіров – людина, пов’язана з президентом, багато хто назвав це абсолютним програшем Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Проте схоже, що нас чекає банальний обмін посадами, і голова Уряду своє скоро отримає
Depo.Влада
12 травня 2015 10:02
ФОТО: depo.ua
Як Порошенко з Яценюком обмінялися "конями"
Як Порошенко з Яценюком обмінялися "конями"

За інформацією depo.ua, вже в четвер Верховна Рада має ухвалити керівництво двох серйозних відомств. Мова йде про Фонд держмайна та Антимонопольний комітет. Головою першого органу вже на цьому тижні має стати Ігор Білоус, кандидатуру якого вже підтримали на раді коаліції. Не так давно Білоус був керівником Державної фіскальної служби і така ротація виглядає як "підкоп" під Арсенієм Яценюком.

Нагадаємо, прем'єр-міністр ще у березні ініціював відставку Білоуса в зв'язку з корупцією у ДФС. Тепер виходить, що "невдаха" та мало не корупціонер Білоус займатиметься питаннями держмайна, де тої самої корупції - хоч греблю гати. Якось виглядатиме нелогічно, якщо "Народний Фронт" раптом дружньо проголосує за цю кандидатуру. Але схоже, що голосувати депутати від НФ будуть. Куди ж вони дінуться...

Схоже, що голосування за Білоуса, як і нещодавній абсолютно фіктивний конкурс на посаду голови ДФС з подальшим обранням Романа Насірова - це кадровий "пакет", погоджений між президентом та прем'єром. Використовуючи шахову аналогію, можна сказати, що Порошенко і Яценюк вирішили розміняти рівноцінні легкі фігури - коней, наприклад.

Є всі підстави стверджувати, що ще один важливий орган - Антимонопольний комітет - очолить людина, пов'язана з командою Арсенія Яценюка. Мова йде про кандидатуру Юрія Терентьєва, яку ще у кінці квітня підтримав Петро Порошенко, чим ненароком підтвердив усі неформальні домовленості. 

Хто такий Юрій Терентьєв? Юрист-міжнародник за освітою. До речі, цікаво, що у КІМО Терентьєв сидів за однією партою з нинішнім головредом "Цензор.НЕТ" Юрієм Бутусовим. Той, мабуть, багато чого може розповісти про майбутнього "антимонопільника" країни. Варто зазначити, що протягом своєї кар'єри Терентьєв працював з серйозними міжнародними компаніями. У 1997-2000 роках він керував правовим забезпеченням діяльності американської фармацевтичної компанії "Брістол-Майерс Сквібб України", а з 2000 по 2002 рік працював радником з правових питань в міжнародній тютюновій компанії ЗАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна". Після цього він впродовж 10 років працював на керівних посадах у "МЕТРО Кеш енд Кері Україна".

Цікавим виглядає останній запис у трудовій книжці. З 2012 року Терентьєв відповідає за юридичні питання у ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". З огляду на це варто зауважити, що у нещодавньому конкурсі з ДФС у фінал потрапив колишній фіндиректор "Арселор Міттал Кривий Ріг" Андрій Коломієць, якого теж пов'язують з оточенням Арсенія Яценюка. Щоправда, у Терентьєва істотно більші шанси аніж у Коломійця. Але у будь-якому разі, холдинг Лакшмі Мітала виглядає мало не кузнею кадрів для очільника уряду.

У цілому, таке розмежування посад та повноважень між президентом та прем'єром в ідеалі матимуть позитивні наслідки. З огляду на і так складну політичну ситуацію в країні в купі з війною на Донбасі та "олігархічними війнами» за ресурси, статус-кво між двома головними фігурами виконавчої влади дає надію на те, що політичної кризи на кшталт Ющенко-Тимошенко цього разу не повториться...