Як поховають справу "діамантових" прокурорів

Все йде до того, що резонансну справу за підозрою в отриманні хабара представниками вищого керівництва прокуратури, в ГПУ поховати у суді
Depo.Влада
25 листопада 2015 18:30
ФОТО: depo.ua
Як поховають справу "діамантових" прокурорів
Як поховають справу "діамантових" прокурорів

Попри те, що сьогодні Генпрокуратура завершила розслідування кримінального провадження щодо резонансної справи "діамантових" прокурорів екс-заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Шапакіна і екс-заступника прокурора Київської області Корнійця, перспектива їх посадки досі залишається вельми туманною. Скидається на те, що для екс-прокурорів, за деякими даними, близьких до генпрокурора Віктора Шокіна, підготували "теплу ванну". Авжеж, доведеться походити по судах, але в результаті все закінчиться добре. Чому? Тому що Шокін до останнього захищатиме своїх, а альтернативної сили, яка б могла протистояти позиції "генерального" у ГПУ, схоже, вже не залишилось.   

Обидва ініціатори спецоперації щодо "діамантових" прокурорів – Давид Сакварелідзе та Віталій Касько – фактично виведені з гри. Грузинського прокурора, який хоч і більш-менш регулярно з’являється в будівлі на Різницькій в якості заступника генерального прокурора, фактично спровадили на Одещину, де він поки що безуспішно намагається привести в порядок місцеву систему прокуратур. 

Що ж до Каська, то він зараз взагалі стоїть на "вихід". Посада антикорупційного прокурора, на яку претендує Касько, вислизає з рук, оскільки за великою долею вірогідності, конкурс він програє іншому заступнику генпрокурора Роману Говді. Сам Касько не виключає власної відставки, хоч і зазначає, що сам писати заяву про звільнення не збирається. "Я готовий був піти ще в липні, проблема - з людьми, які займалися справою "діамантових прокурорів"- вони потраплять під роздачу, їх просто знищать", - зазначив заступник Шокіна. Касько додав, що все ще займається розслідуванням провадження стосовно колишніх високопоставлених прокурорів Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна.

Втім, схоже, що завершити справу йому не дадуть. А для того, щоб реально вплинути у хід судового провадження, де багато що залежить від представника прокуратури, який при бажанні може гратися в дурника і спокійно "злити" справу.

Так, Корнійчук вже зазначив, що за його словами, для ознайомлення з матеріалами справи йому і його захисту знадобиться мінімум два тижні. Навряд чи суд захоче його поквапити. Так, що буде добре, якщо судовий процес розпочнеться до новорічних свят. Якщо ж цього не відбудеться, то можна очікувати, що розгляд справи буде перенесено на лютий. Якими будуть на той момент розклади в ГПУ, зараз спрогнозувати неможливо. Так що "діамантові" прокурори можуть спати спокійно…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада