Чому Онищенку нема чого поспішати в Монте-Карло

Схоже на те, що скандальний нардеп Олександр Онищенко вирішив не повторювати долю Андрія Клюєва і спробує використати дружніх політиків для власного захисту

Чому Онищенку нема чого поспішати в Монт…

Сьогоднішнє засідання регламентного комітету Верховної Ради щодо розгляду подання Генерального прокурора щодо позбавлення депутатського імунітету Олександра Онищенка дуже нагадувало історію минулорічної давнини, коли цей комітет розглядав аналогічне звернення ГПУ щодо Андрія Клюєва. Втім, схоже, що на відміну від Клюєва-молодшого його колишній соратник по Партії регіонів Онищенко обрав відмінну тактику.

Власне, на це натякнув генеральний прокурор Юрій Луценко, який, пояснюючи, чому вимагатиме для народного депутата Олександра Онищенка обрання запобіжного заходу, зазначив, що нардеп на свободі представляє загрозу для слідчих дій. "Онищенко власноруч або використовуючи вплив на інших осіб може знищити або спотворити речові докази, у кримінальному провадженні щодо створених фіктивних підприємств. В тому числі за кордоном України, в самій Україні. Онищенко незаконними способами, через залякування може впливати на свідків. Ми розуміємо статус народного депутата при відвідуванні держслужбовців, він може впливати на осіб які володіють інформацією про нього. Купа людей, які працювали на фіктивних схемах,працівники так званих бірж, фіктивних і підконтрольних підприємств",- сказав Луценко.

Варто зазначити, що позицію Луценка підтримують і представники громадськості. Так, колишній очільник Громадської ради за контролем НАБУ, чинний голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін також підтвердив, що життю одного з ключових свідків у цій справі загрожує небезпека, і НАБУ взяло цю людину під захист. Варто нагадати, що мова йде про 1,3 мільярди гривень. За такі гроші можна залякати кого завгодно.

Схоже на те, що Онищенко наразі втікати з України не збирається, хоча може, якщо захоче. Інша справа, що поспішати теж нічого, адже до найближчого пленарного засідання Ради, на якому Онищенка можуть позбавити недоторканності майже тиждень, а до голосування ніхто можливість втекти у нардепа не забере.

Все виглядає так, що, на відміну від того ж Андрія Клюєва, екс-регіонал обрав не пасивний захист втечею, а активний, оскільки окрім великих грошей, яких і Клюєву вистачало, у Онищенка є ще й певний політичний дах. Мова йде про Юлію Тимошенко, яка минулої п’ятниці в прямому ефірі почала захищати Онищенка, звинувачуючи НАБУ у "рейдерстві".

Вочевидь надає оптимізму в цьому питанні і історія з позбавленим недоторканості "радикалом" Ігорем Мосійчуком, щодо якого були значно більш наочні докази, але зараз він і на волі, і знову з недоторканністю.

Все виглядає так, що за допомогою політичних і фінансових важелів впливу Онищенко розраховує поховати не лише справу проти себе, але й дискредитувати  саму систему Національного антикорупційного бюро. І в цьому йому охоче допоможуть політичні союзники.

Здається поховання "справи Онищенка" вигідне і самій Тимошенко, і не лише тім, що це збереже одного з основних її спонсорів (принаймні так говорять про Онищенка в кулуарах парламенту), а ще й тим, що боляче вдарить по владній вертикалі. Якщо Тимошенко вдасться дискредитувати НАБУ а разом з нею і генпрокурора Юрія Луценка за допомогою розвалу справи Онищенка, вона отримає черговий політичний аргумент щодо неспроможності нинішньої влади проводити реформи.

І в цьому Тимошенко опосередковано допомагає Олег Ляшко, який також веде явно дискредитаційну кампанію проти НАБУ, звинувачуючи бюро у відсутності результатів роботи та небажання Артема Ситника відзвітуватися перед Верховною Радою. Проблема Ситника - йому наразі справді ні з чим йти до парламенту, жодних реальних справ, доведених до кінця, він продемонструвати депутатам не може.

Отже, нинішня політична кон’юнктура дає змогу Онищенку почуватися досить впевнено. Що б не вирішив комітет, у нього буде достатньо часу аби зробити наступний крок, чи навіть втекти з країни, якщо всерйоз запахне смаленим. Наразі ж нема навіть гарантій, що парламент не провалить голосування за позбавлення його депутатської недоторканності...

Тим часом регламентний комітет уже виніс своє рішення за поданням ГПУ щодо можливості зняття недоторканності та надання дозволу на арешту Онищенка, і для екс-регіонала це дуже маленька, але швидше перемога. Справа в тому, що комітет дозволив винести в залу питання про зняття недоторканості, а от щодо арешту, то комітет хоче окреме подання від ГПУ. То ж справа щонайменше затягується і поспішати пакувати валізи Онищенку знову ж таки аж ніяк не треба.

Фото: Фейсбук Антон Комаров

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme