Як "оман" стає "монікою левінскі" для президента Зеленського

Явна утаємниченість січневого візиту у Оман і недолугі і непереконливі спроби Банкової виправдатись можуть стати раковою пухлиною всього президентства Володимира Зеленського

Економічний і політичний оглядач
Як "оман" стає "монікою левінскі" для пр…

Тема комунікацій Банкової з суспільством, яка набула нового звучання після заміни Богдана на Єрмака і гучних заяв останього про відкритість і чесність, продовжує бути резонансною і в контексті скандалу з "літаком Патрушева".

Depo.ua припускає, що атаки на Зеленського через візит в Оман, відбуватимуться і у майбутньому. Адже команда Зе припустилася стратегічної комунікаційної помилки ще на етапі організації цього візиту, а після нього бадьоро крокує по тих самих граблях щоразу як доводиться тримати черговий інформаційний удар.

Ризикові комунікації

Предметом нашої сьогоднішньої "розвідки" не є істинні причини подорожі Володимира Зеленського в Оман. Вже зрозуміло, що це був вояж "не просто так". І найбільше в тому переконують саме виправдання президентських комунікаторів, які за будь-яку ціну намагаються приховати істину. Адже якби це було щось невинне, або умовно невинне - на кшталт бажання інкогніто погріти кісточки на лагідному аравійському сонечку і принагідно купити чергову квартиру для своєї дружини - вже вартувало б це визнати і зняти тим самим спроби інсинуацій. Але у повітрі відчувається, що все значно серйозніше.

Вже очевидно, що сам Зеленський та команда, відправляючи президента в Оман, не прорахувала всіх ризиків і не обрала для досягнення поставленної мети іншого, більш безпечного способу. 

В першу чергу тому, що таємні подорожі президента країни якимись чартерними літаками, та ще й у зони підвищеного геополітичного ризику, становлять небезпеку не лише для тіла президента, а й для всієї країни. В цьому контексті варто лише нагадати, що під час останього зникнення президента і пов'язаного з тим безвладдя, Україна, прокинувшись, недорахувалася Криму та частини Донбасу. 

Можна згадати і досвід попередника Зеленського Петра Порошенка, який також колись спокусився можливістю побути простою людиною і інкогніто відпочити на мальдівському узбережжі. Різниця лише в тому, що Порошенка в той момент якщо в чомусь і підозрювали, то у надміру розкішному способі життя. Але аж ніяк не у спробах зустрітись з якимись підозрілими росіянами з досі невідомою метою.

Вразлива точка Зеленського

Оман від самого початку став вразливим місцем Зеленського. Окрім того, що він сам не став жодним чином пояснювати свій візит в цю країну і віддав перевагу насторожливому мовчанню, всі спроби його комунікаторів пояснити цей вояж виглядали непереконливими. Зустрічі з міністрами, зліплені нашвидкуруч, на фоні відпочинкових зображень з готелю, виглядали, треба визнати, як "напіввагітність".

Сумнівність - завжди родючий ґрунт для підозр та інсинуацій. Не дивно, що незабаром народилася версія про літак Медведчука, який нібито літав за Зеленським. І Єрмаку нашвидкуруч доводилося пояснювати, що це все спекуляції, при тому, що скільки-небудь вдумливої версії способів повернення його патрона в Україну в той момент ще помічник і супутник президента Єрмак не надав.

Аналогічно і зараз, коли з'явилася конспірологічна версія про буцімто літак Патрушева, на якому Зеленський нібито міг повернутись з Оману, з боку Єрмака пролунало чергове загальне заперечення - беж найменшої спроби спростовувати цей інформаційний випад належними фактами. 

Для команди президента загалом та для його комунікаційників-піарників зокрема нинішній етап є жорстким випробовуванням на вміння не лише пожинати лаври високого рейтингу, а й діяти антикризово і на упередження. Адже тепер, коли на Банковій не стало Андрія Богдана, який забезпечував герметичність Офісу від витоків інформації, з усіх щилин можуть хлинути компрометуючі зливи. І чимдалі, тим більше суттю комунікацій ОП буде виправдовування, а не інформаційний мейнстрим, коли меседжі з Банкової задавали б тон для всього інформаційного поля.

Варто враховувати, що нинішній скандал з "літаком Патрушева" є лише черговим епізодом оманської епопеї, за яким можуть послідувати й інші удари.  І, хоча й бездоказовість цього звинувачення вкупі з ангажованістю авторів розслідування дають підстави думати, що з Зеленського цього разу також стече як з гуся, немає жодної гарантії, що десь у надійному сховку не лежить своєрідна "блузка моніки" у вигляді, скажімо, світлин з гіпотетичного рандеву Зеленського. Які з'являться в потрібний момент і українському лідеру доведеться пережити публічне приниження, як колись його пережив Клінтон перед великим журі.

Є побоювання, що ця історія може закінчитись тим, що Зеленському рано чи пізно перед обличчям неспростовних фактів доведеться привселюдно зізнаватись у істинних причинах свого вояжу. Адже лише стовідсотково правдоподібне пояснення зможе зняти загрозу подальшого ймовірного шантажу і інформаційних ризиків, яким зараз піддають нашого президента. І чимдалі, тим більш єдино правильним стає саме такий, хірургічний, спосіб видалення пухлини під умовною назвою "оман".

Читайте також: Росіяни чи свої: Кому вигідно вдарити по Зеленському через Патрушева в Омані

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme