Як нейтралізувати Медведчука. Швидко і недорого

Затримка Алли Александровської, по суті, представниці Медведчука в Харкові, може стати початком повномасштабної боротьби з Медведчуком. Правда, якщо СБУ справді цього захоче і виконає кілька простих завдань
Depo.Влада
29 червня 2016 11:09
ФОТО: depo.ua
Як нейтралізувати Медведчука. Швидко і недорого
Як нейтралізувати Медведчука. Швидко і недорого

Путін образиться, якщо образити його холопа

Всі ті, хто зараз абсолютно справедливо говорить, що Медведчука треба прибрати з Мінської групи, мають пам’ятати один єдиний момент – на його появі в групі наполягає особисто Путін. Прибрати Медведчука можна, але, при цьому нас почнуть шантажувати тим, що процес обміну полоненими буде загальмовано. Більше того, зараз Медведчук в цій групі має виключно символічне значення – він не впливає на жоден із процесів. Він потрібен росіянам лише для того, щоб на ток-шоу ряд політиків кричали, що Порошенко продався Кремлю, бо тримає в Мінську Медведчука. Викинути його, напевно, не проблема. Проблема в тому, що відразу росіяни почнуть блокувати ряд рішень. Зараз, коли Мінськ-2 зайшов у глухий кут, дуже непоганий час позбутися його в цій групі. Проте це в позитивному сенсі не змінить взагалі нічого в цих переговорах. А щодо реакції Кремля, то вона буде такою, як і завжди: Путін образиться, що ображають його холопа.

Як затримувати одного сепара за 2-3 дні

Для того, щоб реально почати боротися з Медведчуком, потрібно почати перекривати канали фінансування і перекривати чорний кеш. Давайте всі згадаємо, як рік тому відбувся обшук в газеті "Вєсті" і там в сейфі було знайдено величезну суму готівкою. Цього було б достатньо, щоб почати процес із закриття цієї газети, але справу було зам’ято. Головний редактор “Вєстєй” благополучно створив новий проект і всі про все забули. СБУ має всі можливості відслідковувати рух фінансових кур’єрів, не кажучи вже про безготівкові кошти. По ідеї, після затримки Александровської ми маємо отримати серіал “Один сепаратист на 2-3 дні” або односерійний фільм – закриття всієї мережі Александровської, включно з відео, де зображені сотні тисяч доларів фінансової допомоги Росії на створення сепаратистської мережі. Якщо цього не буде, значить затримка Александровської – це довга жвачка по типу арешту Нелі Штепи, яку за півроку засудять на 4-5 років і випустять, згідно з законом Савченко (день в СІЗО за 2 дні в тюрмі).

Закрити "Український вибір"

Мережа “Українського вибору” разом з обломками КПУ не така вже й велика. І я сподіваюся, що більшість діячів відома СБУ (громадськість так точно їх знає). Головне питання: чи беруть службісти гроші за своє мовчання? Більше того, так само, як свого часу було заборонено КПУ, можна призупинити реєстрацію “Українського вибору”. Попри важливе моральне чи символічне значення – це ускладнить роботу “гібридних” ГО.

Посадити пару суддів

Показова чистка 5-6 суддів із обойми Портнова-Медведчука. Ніхто не заважає НАБУ взяти на хабарі кількох суддів. Відразу після цього посиплеться вся, і без того вже розпорошена, вертикаль.

Не боятися і перестати демонізувати Медведчука

І останнє. Наша велика проблема полягає в тому, що ми продовжуємо демонізувати Медведчука. Насправді він – маловпливова істота, роль якої штучно підтримується. Це колос на глиняних ногах. Які ці ноги – можливість раз на пару місяців, а то й рідше, зайти до Путіна. Відносно невеликі фінансові вливання. Образ сірого кардинала, от тільки питання, при кому він сірий кардинал, якщо король його бачить так рідко. Вплив на суди, звичайно зберігся, але, як вище писалося, з цим не так складно боротися. Медведчук – це ще не клоун, звичайно, але це вже й не той монстр, який міг тут робити майже все. Та легкість з якою Кернес відшмагав і викинув медведчуківця з міськради говорить про те, як треба боротися з цим псевдомонстром. Але найперше – треба побороти страх.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада