Як нас змінив 2020 рік

Завтра президент України скаже своє класичне, вже мемне "2020 рік був складним, але…". От само на "але" і зосередимося, адже для багатьох ненависний двадцятий став роком не тільки поганих змін. Хоча і про негативні зміни, і про неоднозначні згадаємо також

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Як нас змінив 2020 рік

 

Depo.ua згадує, і вас запрошує долучитись, про важливі події цього року, які залишилися в минулому, але вже вплинули на наше майбутнє

Ми стали більше цінувати свою свободу

Опинившись неочікувано теплою і сонячною весною запертими в чотирьох стінах ми нарешті усвідомили, що маємо дещо більше, ніж раніше усвідомлювали. Ми маємо свободу – гуляти парками, ходити на пікніки, виходити по харчі, в кіно, театр і на шопінг коли заманеться. Ходити в гості і зустрічатися з близькими. Замовити і випити каву на вулиці. І тепер ми більше цінуватимемо ці можливості.

Щоправда, таку свободу має не кожен з нас –  люди з інвалідністю, що обмежує мобільність, так і залишилися закритими в чотирьох стінах. Пережитий досвід самоізоляції має навчити нас більше піклуватися про оточуючих і не бути байдужими до тих, кого природа не наділила так щедро молодістю і здоров’ям.

Ми навчилися мити руки

Ну ок, не всі. Дехто досі вважає себе, мабуть, котиком і впевнений, що краще облизувати лапки, ніж мити в оцій бридкій воді. Але загалом, суспільство набуло корисної звички, що неодноразово врятує когось як мінімум від проблем із шлунком.

Ми звикли ходити в масках

Маски, через які в суспільстві тепер стільки суперечок і мемів, надовго увійшли в наш побут. Зараз, передивляючись старі фото, вже якось дивуєшся – як це я в громадському місці - з відкритим обличчям.

Хтось користується одноразовими (умовно) масками, а хтось завів собі вже цілу колекцію під кожен аутфіт. Маски вийшли на подіум і змінили світ моди, а люксові бренди створюють власні версії. Навіть кульки на ялинку тепер в масках, щоби не відставати від трендів.

Читайте також: Як пандемія змінила ринок новорічних прикрас

Лікарі в нас тепер - герої

Чітко згадується 2014 рік, коли злиденна, застаріла і нікому не потрібна українська армія раптом стала головною силою в країні, а військові – головними героями. Їх обожнювали і ним рвалися допомагати майже всі.

В 2020 головними героями стали також і лікарі. Їхньою роботою нарешті зацікавилися, стали лунати заклики захистити медиків, підняти їм зарплату, покращити умови праці. 

Волонтерське братство миттєво відчуло, де без них не обійтися і включилося у підтримку лікарів та їхніх пацієнтів. (Шкода буде, коли "люди втомляться від коронавірусу" і перестануть підтримувати медиків, як перестали військових. При тому, що війна на Донбасі нікуди не поділася).

Влада зважає на гнів вулиці

Щоправда не завжди, але яскравий приклад – київська шляпа. Написи на дзвіниці Софії. Або скасування раніше запланованого карантину вихідного дня. Влада дуже уважно відслідковує настрої суспільства і робить широкі жести, скасовуючи свої непопулярні рішення.

Хоча інколи здається, що в них спеціально є така пачка рішень, ухвалених тільки для того, щоби потім скасувати, показавши, якою важливою для влади є суспільна думка. Суспільству при цьому дають випустити пару, щоб потім не заважали приймати дійсно важливі непопулярні рішення.

Діти навчилися вчитися

Наші діти отримали безцінний досвід організації свого процесу навчання. Для когось з дітей та батьків це був видертий з життя рік, адже не вчитися не вдалося, не без цього. Та й не в кожному віці дитині поясниш, що навчання – це для її майбутнього тому вона сама має опікуватися його кількістю та якістю. Але загалом, ті, хто зміг правильно організувати процес, від цього карантину в плані навчання тільки виграли.

Ну а хтось став популярним тіктокером, інколи це також вдається монетизувати…

Дорослі навчилися працювати з дому

Рівень аутсорсу і онлайн-спілкування за цей рік виріс прямо таки до небес. Спочатку багатьом було незручно починати робочий день не виходячи з дому, але з часом всі якось звикли і виявилося, що у відсутності необхідності кудись кожен день їхати, є чимало переваг. Можна зекономити час і гроші на дорозі, час і гроші на обіді, час і гроші на підборі одягу для роботи. Працювати тепер можна і в піжамі, а спілкуватися по роботі в численних месенджерах і по відеозвязку. Хтось по відеозвязку примудряється тепер і проводити корпоративи.

До того ж, завдяки аутсорсу низці компаній вдалося не так критично зрізати зарплату працівникам через втрату прибутку, адже вони зекономили гроші, які раніше витрачали на оренду і утримування офісу.

Рік "гейтів"

Це був рік масованих прослуховувань і зливів.

Плівки Лероса (про Кличка, Комарницького, Столара, Єрмака тощо), плівки Труби (про відповіді на тестові завдання конкурсного відбору на посаду слідчих Держбюро розслідувань для трьох своїх людей; про зустрічі з людьми з "орбіти Коломойського" по справі Центренерго і про вказівки розслідувати вбивства "беркуту"), плівки Тупицького (про переділ заводу на нині окупованій території), плівки Вовка (про "захоплення влади") і плівки Деркача (про все на світі, на них вже майже ніхто й не звертає уваги).

Навіть тодішнього главу уряду Гончарука прослухали і записали, як він називає себе повним профаном в економіці, а у президента Зеленського, додає, примітивне розуміння економічних процесів. Українському суспільству стало зрозуміло, що всі слухають всіх. Але якщо раніше ці записи використовувалися всередині політичного серпентарію і на широкий загал майже не виходили, то тепер чи не кожного місяця в нас новий "гейт".

Втомлені від війни отримали режим тиші

27 липня на Донбасі почався так званий режим повного та всеосяжного припинення вогню. Силам ООС заборонили розвідку, політи безпілотників і стріляти як з артилерійської зброї, так і зі снайперської. Можна стріляти тільки в разі загрози життю чи здоров'ю військовослужбовців.

Заборонили це нібито і другій стороні.

Вже через 20 хвилин після початку режиму всеосяжного припинення вогню бойовики обстріляли українські позиції, а до ранку – ще два рази. Але президент вже настроївся говорити про перемир’я, чим і займається досі, під час чи не кожного свого виступу. За даними влади за весь час цього перемир'я бойові втрати ООС склали 4 бійця вбитими і 18 пораненими. Щоправда, за даними "Вікіпедії", за даний період обірвалося життя 33 захисників. В офіційній статистиці усі смерті, окрім чотирьох, класифікують як небойові.

Так багато смертей і через те, що бойовики вдалися до мінування території. Але обстрілів дійсно стало менше – у порівнянні із розпалом бойових дій.

Суспільство при цьому політики стали активно ділити на так звану "партію війни" - ті, хто вимагає припинити капітуляцію і не здавати відвойовані українські позиції, і так звану "партію миру", яка готова на великі поступки, тільки б в театрі бойових дій було якомога менше боїв.

Читайте також: П'ять головних військових подій в Україні в 2020 році

Зеленський - розчарування року

Нинішній президент переміг на виборах у другому турі з неймовірним рівнем підтримки в 73,22%. Півтора роки і від шикарних рейтингів майже нічого не залишилося. Щоправда, це було передбачувано – український виборець завжди обирає серцем, а не тверезим розумом, і зазвичай популістів. А потім від усього серця розчаровується і оглядається у пошуках нового Месії. 

В цьому випадку ми поки не змінилися ажніяк.

Читайте також: Як Зеленський з 73,22 % перетворився на "розчарування року"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme