Як нам врятувати "Інтер"

Існує лише один шлях - прибрати звідти Сергія Льовочкіна

Як нам врятувати "Інтер"…

Видається на те, що учорашні події під стінами телеканалу "Інтер", а точніше у приміщенні, в якому знаходиться офіс компанії "Національні інформаційні системи" (НІС), що виробляє програми "Новини", "Подробиці", "Подробиці тижня" для телеканалу "Інтер", це лише квіточки. Ягідки варто очікувати вже найближчим часом. Як днями писав Depo.ua, за останні два роки "Інтер" натягнув на себе таку кількість негативу, що акції прямої дії були лише питанням часом.

Після учорашнього підпалу сьогодні під стінами "Інтеру" вже почався новий мітинг за участі бійців з АТО, зокрема, батальйону "Свята Марія", який пов’язують з головним "братчиком" Дмитром Корчинським, якого свого часу звинувачували у організації провокацій на Банковій 1 грудня 2013 року. Що може статися з телеканалом цього разу (а якщо й не цього, то будуть й інші рази) можна лише здогадуватися. Тим паче, що існують різні версії того, кому насправді вигідна вся ця заварушка: чи то Арсену Авакову, чи то власнику "Інтеру" Сергію Льовочкіну, якому треба викликати хоча б якийсь резонанс навколо свого абсолютно скомпрометованого медіа-ресурсу.

Тут варто враховувати, що вчорашній пікет під НІС влаштували колишні бійці 30-ї бригади ЗСУ з Новоград-Волинського. Бійці цього підрозділу брали в боях в Степанівці і під Саур-Могилою у 2014 році. Втім, експерти звернули увагу на те, що 30-а бригада входила у 8-й корпус ЗСУ і воювала секторі Д, якими командував Петро Литвин – брат Володимира Литвина. Тут варто згадати, що Литвин у бутність головою АП часів Кучми був безпосереднім начальником Сергія Льовочкіна, власника НІС і до цього часу нібито підтримує з ним теплі стосунки.

Як би там не було, але для нашої держави важливо зберегти інформаційний потенціал "Інтеру" - кадрового, технічного, організаційного. Тільки перенаправити його у мирне проукраїнське русло. Тому для того щоб від ще донедавна найбільш рейтингового телеканалу країни не залишилася зола, треба терміново знаходити вихід з патової ситуації. Як це можна зробити? Схоже, чи не єдиним сценарієм лише змінивши власників телеканалу, яким є група "газовиків" на чолі з Дмитром Фірташем та Сергієм Льовочкіним.

Треба зберегти середню ланку працівників телеканалу, яким за великим рахунком не дуже важливо, на кого працювати. Тому задля перезавантаження "Інтеру" треба знайти фінансування, після чого запустити на цьому каналі проукраїнський контент.

Втім, легко це виходить лише на папері. Два основних питання - як провести зміну власників і де знайти гроші на недешевий "Інтер". Існує два сценарії – суто юридичний, або чисто комерційний. Якщо говорити про юридичний, то тут варто згадати історію десятирічної давнини щодо продажу контрольного пакету акцій "Інтеру" покійним засновником телеканалу Ігорем Плужниковим. Суди тягнулися протягом майже п’яти років, але в результаті, власником телеканалу став Валерій Хорошковський, який пізніше перепродав свою частку GDF Media Ltd Дмитра Фірташа. Втім, пізніше виявилося, що одним з акціонерів "Інтеру" (саме йому належить вище згадана НІС) став Сергій Льовочкін.

До речі, про цей сценарій днями натякав відомий політолог Тарас Березовець. "Телеканал "Інтер" найближчим часом чекають дуже серйозні проблеми. Коли покупка каналу починається з махінацій, рано чи пізно доводиться відповідати. До речі, в скандалі з Інтером Льовочкіну доведеться палити всю агентуру", - зазначив експерт.

Якщо говорити про комерційний шлях вирішення конфлікту, то зараз дуже вдалий час для того, що зробити групі Фірташ-Льовочкін пропозицію, від якої не можна бути відмовитися. Який сценарій буде обрано в результаті, стане зрозумілим вже досить скоро. Адже всі розуміють – інакше все може скінчитися гіркою попелу та остаточним знищенням телеканалу. Що нікому не потрібно…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme