Як на Чернігівщині владу взяв екс-"регіонал"

За результатами виборів у Чернігові абсолютну перемогу отримали пропрезидентські гравці. Втім, всі вони встигли забруднитися у Партії регіонів
Depo.Влада
19 листопада 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
Як на Чернігівщині владу взяв екс-"регіонал"
Як на Чернігівщині владу взяв екс-"регіонал"

Враховуючи специфіку Чернігівщини тактика Банкової по заведенню в цю область проекту "Наш Край" зіграла на всі сто відсотків. Дійшло до того, що на виборах за мери у другому турі зійшлися кандидат від "БПП" Владислав Атрошенко та чинний мер, який балотувався від "Нашого краю" Олександр Соколов. Варто зауважити, що обидва кандидати у недалекому минулому були "регіоналами". А Атрошенко, який наразі є чинним нардепом, не зміг увійти в коаліцію оскільки голосував за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року, хоча його і на виборах підтримувала президентська сила.

Схоже, що робити у парламенті Атрошенку було особливо нічого, і тому він вирішив піти в мери Чернігова. І у другому турі він досить впевнено, з різницею у дев’ять відсотків, переміг Соколова, якого, до речі, раніше неодноразово називали людиною, близькою до Атрошенка. Такий собі "договірняк" було забезпечено вочевидь тому, що Атрошенко ризикував несподівано програти у другому турі будь-кому з кандидатів від демократичного табору. А обираючи між двома "регіоналами" у чернігівчан, по суті, не залишалося вибору. Ось і переміг мільярдер та власник "Київхлібу" Атрошенко...

Варто враховувати, що Атрошенко фактично отримав у своє підпорядкування усю область. Так, окрім крісла мера Чернігова у Атрошенко – свій губернатор області Валерій Кулич, який є його бізнес-партнером. Позитивна для Атрошенка склалася ситуація у міськраді. Дійшло до того, що на виборах до Чернігівської міськраді "Наш Край" зайняв перше місце, взявши з 42 "штиків" аж 12. БПП "Солідарність" отримала 9 депутатів, "Батьківщина" - 7, "Самопоміч" - 5 та "Радикали" Ляшка, "Демальянс" та "Опозиційний блок" - по три. Фактично мова йде про те, що "Наш Край" та БПП фактично самостійно формують більшість в міськраді. До речі, не виключено, що саме Соколов, який так вдало програв Атрошенку, стане секретарем Чернігівської міської ради.

В решті-решт, у облраді ситуація дещо більш заплутана, але теж зручна для ставлеників Порошенка. Тут БПП зайняло перше місце, отримавши 12 депутатських мандатів. Втім, стільки ж отримала Радикальна партія Олега Ляшка. По 11 штиків отримали "Батьківщина" та "Наш Край". Аграрна партія має 9 депутатів, ""УКРОП" - 5, "Опозиційний блок" - 4. Таким чином, багато що залежить від можливості об’єднатися з "радикалами". Враховуючи ситуацію зі звільненням Ігоря Мосійчука домовитися з РПЛ видається реалістичним. Окрім того, нікуди не дівається "Наш Край". Є ще договороздатна Аграрна партія України. Так що і тут у Атрошенка все виходить дуже вдало. Він фактично стає повноційним хазяєм Черніговщини, якого посунути в разі чого буде дуже непросто.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в разделе Власть.depo.ua.