Як Монтян допомагатиме садити Віту Заверуху

Скандальна адвокатеса Монтян лише допоможе обвинуваченню засадити Віту Завіруху на максимальний термін
Depo.Влада
23 вересня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
Як Монтян допомагатиме садити Віту Заверуху
Як Монтян допомагатиме садити Віту Заверуху

Інформація про те, що адвокатка-антимайданівка та подруга терористів Тетяна Монтян захищатиме обвинувачену у вбивстві міліціонерів Віту Заверуху викликало в українців цілком природній когнітивний диссонанс. 

Про своє рішення захищати Заверуху повідомила сама Монтян у соцмережах, приурочивши це рішення до двадцятиріччя "своєї адвокатської діяльності".

Варто нагадати, що Заверюха разом з іншими ветеранами АТО звинувачується у пограбуванні заправки та вбивстві двох міліціонерів. Всеукраїнська слава Віти пояснюється не лише тим, що вона була єдиною дівчиною в тій компанії, а ще й фотографіями з її сторінки у соцмережі "ВКонтакті", де та зігує та позує на тлі свастики.

Одразу ж після арешту з одного боку прокотилася ціла хвиля на підтримку Заверухи. Мовляв, справа проти неї - це знищення патріотів, а сама Віта ні в чому не винна. За іншою версією Заверуха разом з "подєльніками" таки вбила міліціонерів, але нехороших, бо це були самі ті "беркути", що вбивали майданівців. Отже Заверуха така собі народна месниця, а значить її треба зрозуміти та пробачити. З іншого ж боку, свастика та зігування зробили свою справу і багато хто від поціновувачки націонал-соціалізму рішуче відхрестився.

Як би там не було, але питання винуватості чи невинуватості Заверухи вирішуватимуть компетентні органи і послуги адвоката їй конче потрібні. До останнього часу захистом Віти переймався досить відомий адвокат, "свободівець" Віктор Смалій, що здавалося цілком природнім, адже зазвичай він і вів справи щодо побратимів "свободівців"-націоналістів. А от того, що Заверуху захищатиме Монтян, навряд чи хтось міг передбачити. Власне агресивна антимайданівка Монтян, яка їздила до окупованого Донецька та Луганська, випивала по сто грамів зимовими вечорами з нині ліквідованим терористом Мозговим та постила спільні з ним фотки у "Фейсбуці", мала б захищати якогось Топаза чи його братів по розуму. Але все склалося дещо інакше.

Сама Монтян, не зраджуючи своїй експресивній манері, пояснила це несподіване рішення наступним чином: "радикалізм породжує радикалізм" і "витоки радикалізму - це саме безпрєдєл на всіх рівнях". "Коли "бєспрєдєла" немає, радикалізму значно менше, тому що у нього немає живильного середовища, и тому "бєспрєдєльничати" щодо радикалів, придумувати веселі казки Віденського лісу про ту ж Заверуху, яка б вона не була, але, вибачте, вона жодного відношення до того, що їй інкримінують не має, порушувати всі мислимі-немислимі процесуальні права радикалів, це теж саме, що гасити пожежу бензином", - плутано розповідає Монтян.

Тобто головний посил скандальної адвокатеси приблизно наступний: Заверуха, звісно, нацистка і остання сволота, але захищати її треба заради загальної справедливості, принципу верховенства права і подолання радикалізації суспільства. Бо, якщо ж ми будемо закривати очі на державний радикалізм щодо радикалів, то це породжуватиме новий радикалізм. Така собі юридична версія теорії "непротивління".

Загалом, нібито і логічно, але є певний нюанс. Навряд чи у родичів Заверухи є достатньо грошей аби зацікавити такого розкрученого адвоката як Монтян матеріально. Думати, що Тетяна взялася за гучну справу виключно заради власних уявлень про справедливість теж дещо наївно. Залишається лише один мотив, який може мати місце для Монтян - піар та самореклама, що для адвокатів також дуже важливо. Так, справа досить гучна, хоча й дещо підзабута, але "хід конем", що захищати "нацистку" Заверуху буде антимайданівка Монтян уже привернув увагу багатьох ЗМІ. Тож Монтян отримає в залі суду непоганий рекламний майданчик.

А от кому послуги Монтян обернуться лише шкодою, так це самій Заверусі, адже Монтян значно вигідніше, аби Віту посадили і на якомога довший термін. Власне, адвокатеса свою "лінію захисту" уже виклала - якомога голосніше волати про неприпустимий "бєспрєдєл нової чесної влади, яка саджає кого схоче". А який же це буде "бєспрєдєл", якщо суд погодиться з аргументами захисту та визнає Заверуху невинною? У такий спосіб Монтян власною ж роботою спростує свої ж власні аргументи. Тому Монтян, як і годиться вправному адвокату, робитиме все, аби довести в суді свою правоту і доведенням цієї правоти стане максимальний термін для Заверухи.