ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як "злидар" Мельничук зробив з прокурорів клоунів

Сьогоднішнє засідання Печерського суду щодо обрання запобіжного заходу нардепа Сергія Мельничука перетворилося на фарс. І хто тут більш винуватий – Генеральна прокуратура чи Верховна Рада – сказати складно
Depo.Влада
10 червня 2015 19:00
ФОТО: depo.ua
Як "злидар" Мельничук зробив з прокурорів клоунів
Як "злидар" Мельничук зробив з прокурорів клоунів

Здавалося б, після втечі Сергія Клюєва уявити собі більшу ганьбу для наших силовиків та Верховної Ради було б складно. Але сьогодні знизу знову постукали. Черговим цвяхом у кришку труни інституту недоторканості народних депутатів, став сьогоднішній суд над Сергієм Мельничуком, на якому ухвалювалося рішення щодо обрання йому запобіжного заходу.

Варто нагадати, що минулого тижня, знявши депутатську недоторканість з Сергія Клюєва та Сергія Мельничука, Верховна Рада так і не надала дозвіл на арешт Мельничука, вочевидь, через відсутність аналогічного подання з боку ГПУ відносно Клюєва. В результаті, все це скінчилося зникненням Клюєва. Суд над Мельничуком міг би стати хоч невеликою сатисфакцією для осоромлених ГПУ та Верховної Ради. Але не став...

Під час засідання суду виявилося, що захист Мельничука фактично відмовився платити заставу. Так, адвокат Мельничука Ігор Мельник продемонстрував журналістам клопотання Генеральної прокуратури про обрання запобіжного заходу Мельничуку, надане слідчим. Мова йшла про заставу у кількасот тисяч гривень. "Звертаю увагу на те, що Мельничук є командиром батальйону "Айдар", а не бізнесменом. А сьогодні Верховною Радою видано документ про доходи Мельничука, що він за півроку отримав 38 тис. 676 грн і сплатив з цієї суми податок 5 тис. 447 грн. Тому ми будемо клопотати, якщо прокуратура захоче заставу, щоб застава була в межах його доходів", - сказав Мельник.

Анекдотичність полягає у тому, що змінюючи розмір застави ГПУ підставляється під звинувачення у тому, що обирала суму застави "зі стелі". У свою чергу, у Мельничука вирішили знущатися з прокурорів, розуміючи: якщо він відмовиться платити заставу, йому абсолютно нічого не загрожує. Відсутність рішення Верховної Ради щодо арешту заганяє слідчих в глухий кут. Навіть порушивши рішення суду і не заплативши кошти, Мельничук жодним чином не ризикує. І зможе спокійно працювати у Верховній Раді й далі.