Як Матіос заради Шокіна порушив правила фізики

Чим більше стає відомо деталей про постріли по вікнах кабінету Віктора Шокіна, тим більша стає впевненість, що в цій історії, м’яко кажучи, щось не так
Depo.Влада
4 листопада 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
Як Матіос заради Шокіна порушив правила фізики
Як Матіос заради Шокіна порушив правила фізики

Ніколи Штірліц ще не був так близьким до провалу. Якщо одразу після повідомлення про замах на Шокіна, ймовірність описаного ГПУ сценарію все ж таки не виключалася, то подальші розповіді військового прокурора Анатолія Матіоса майже остаточно "поховали" версію замаху. "Три постріли були здійснені, постріли в різні частини скла. Коли відбувся перший постріл, в приміщенні почалися переміщення. Це дає підстави говорити, що однозначно снайпер робив постріл із застосуванням тепловізора. Сучасні тепловізори дозволяють це робити", - упевнено повідомив Матіос журналістам.

Ця інформація, здавалося б, мала пояснити, як снайпер намагався позбавити життя "героїчного" генпрокурора через штори, які закривали можливість для візуального спостереження. Втім, є одна проблема: жоден тепловізор не працює через скло.
Цю інформацію, яка нищить всі аргументи у керівництва ГПУ, підтвердив і засновник волонтерської групи "Повернись живим" Віталій Дейнега. "Тепловізор показує температуру скла, може показати ваше теплове відображення, але він НІКОЛИ не покаже предмети за склом. Якби "фігурант замаху" або генеральний військовий прокурор купили для армії хоча б один тепловізор, вони б такого не ляпнули", - зазначив волонтер.

До того ж волонтер пояснив, чому снайпер, якщо він був при розумі, взагалі б не стріляв по кабінету Шокіна через скло. "Навіть через звичайне скло в предмет в приміщенні потрапити практично НЕМОЖЛИВО. Кому довелося бачити вбитих і поранених, не дасть збрехати - навіть після попадання в одяг куля починає поводитися непередбачувано. Згадайте будь-який відомий вам замах, і ви зрозумієте - через вікна стріляють або довгою чергою, або ніяк", - заявив він.

Виникає й інше питання: у ГПУ заявляють, що по вікну кабінету Шокіна стріляли з снайперської гвинтівки. Але і тут є один незрозумілий момент: навіщо стріляти з такої зброї, якщо у тій же Генпрокуратурі зазначили, що стріляли впритул – з близько ста метрів. Будь-хто скаже, що з такої дистанції легко можна поцілити зі звичайного автомата Калашникова. Рознісши скло (якщо стрілець справді не знав, що воно броньоване) можна було влаштувати в кабінеті Шокіна масове побоїще – у ріжку АК як-ніяк 30 патронів. Але було зроблено всього три постріли – і все.
До речі, про постріли. Вони, за словами Матіоса, були зроблені у різні частини скла. Але як зазначається вище, така тактика стрільби не могла бути пов’язана з тим, що снайпер через тепловізор міг бачити свою жертву. Тому мова йде про те, що стріляли у довільному порядку. Себто – навмання. Фактично це робить  версію інсценування найбільш вірогідною…

Загалом, схоже, що ідея зробити з голови військової прокуратури Анатолія Матіоса головного спікера з історії із замаху на Шокіна, гучно провалилася. Було видно, що Матіос вигадує сценарій злочину мало не одночасно з його заявами. І при цьому постіно потрапляє пальцем в небо. Тепер після повідомлень про "всевидючий" тепловізор, Матіоса варто було б перевірити на профпридатність.

Після цієї історії Шокін в очах переважної частини суспільства остаточно перетворився з жертви у звичайного маніпулятора, який готовий задля збереження власного крісла інсценувати власний замах. Щоправда, судячи з позиції президента, Шокін скоріше отримає Зірку Героя, аніж буде притягнутий до відповідальності за подібний "розігриш" суспільства…